منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افسانه های رد کردن باتری گوشی | مازوما موبایل

افسانه های رد کردن باتری گوشی | مازوما موبایل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افسانه های رد کردن باتری گوشی | مازوما موبایل

به عنوان یک مرکز بازیافت تلفن، یکی از بررسی های اصلی ما سلامت باتری است. زمانی که گوشی های هوشمند برای اولین بار وارد بازار شدند، صحبت های زیادی در مورد چگونگی ماندگاری باتری وجود داشت، از شارژ کردن آن تا پر شدن آن قبل از استفاده، نگذاردن آن به درصدهای پایین و موارد دیگر. بنابراین، با در نظر گرفتن این موضوع، برخی از افسانه‌های مربوط به باتری گوشی‌های هوشمند و نکاتی در مورد چگونگی افزایش عمر باتری خود را بررسی می‌کنیم.

باور غلط 1: باتری ها را می توان تا 100% شارژ کرد

درست است، واقعی. باور کنید یا نه، اگرچه گوشی شما 100 درصد شارژ را نشان می دهد، اما از ظرفیت کامل باتری گوشی شما استفاده نمی کند. اگرچه ممکن است دانستن این افشاگری هیجان‌انگیز به نظر برسد و عمر باتری طولانی‌تر تلفن ایده خوبی به نظر برسد، اما می‌تواند بسیار مضر باشد. سازندگان میزان مصرف باتری را تنظیم می‌کنند تا از شارژ شدن آن‌ها از یک نقطه خاص جلوگیری کنند، در بیشتر مواقع به تلفن شما اجازه می‌دهند فقط از نیمی از ظرفیت باتری استفاده کند. در صورتی که این کار را نکنند، این امر سلامت باتری گوشی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بدون وارد شدن به علم پشت باتری‌های لیتیوم یون، اجازه تخلیه و استفاده کامل از محتویات باتری می‌تواند زمان شارژ مجدد را کاهش دهد و به دلیل آسیب‌هایی که ایجاد می‌کند، باید باتری را خیلی سریع‌تر تعویض کنید. بنابراین، در حالی که این درست است، بهتر است به دستورالعمل های سازنده اعتماد کنید که آنها بهترین گوشی را با 100٪ از گوشی ارائه می دهند.

افسانه 2: حالت هواپیما باعث می شود گوشی شما سریعتر شارژ شود

افسانه های رد کردن باتری گوشی | مازوما موبایل

باز هم این افسانه درست است. با این حال، حالت هواپیما یک تنظیم جادویی نیست که قدرت تلفن شما را افزایش دهد. این فقط عملکرد تلفن را محدود می کند و خروجی را کاهش می دهد. ما تا به حال به اندازه کافی از اقلام قابل شارژ استفاده کرده ایم تا بدانیم وقتی از آنها در حین شارژ شدن استفاده می کنیم، زمان زیادی طول می کشد تا به ظرفیت کامل برسند. تلفنی که استفاده نمی شود بسیار بیشتر از تلفنی که دائماً استفاده می شود دوام می آورد. هر چه دستگاه عملکردهای بیشتری را انجام دهد، باتری بیشتری مصرف می کند. با تغییر حالت هواپیما، اتصال داده، Wi-Fi و بلوتوث را قطع می‌کنید. هنگامی که این اتصالات خاموش می شوند، تلفن دائماً در جستجوی داده نیست، به این معنی که کار بسیار کمتری انجام می دهد. این حالت به آن اجازه می دهد تا بسیار سریعتر شارژ شود. اگر گوشی را به طور کامل خاموش کنید، همین امر صدق می کند.

باور غلط 3: روشن کردن وای فای و بلوتوث باتری را از بین می برد

کاملا. همانطور که در بالا ذکر شد، هرچه انتظار داشته باشید گوشی شما عملکرد بیشتری داشته باشد، سریعتر از باتری استفاده می کند. حتی اگر ممکن است به Wi-Fi یا بلوتوث متصل نباشید، تلفن شما دائماً به دنبال اتصالاتی است که از باتری شما استفاده می کنند. نسل‌های قدیمی‌تر گوشی‌ها بسیار بیشتر از برخی از جدیدترین مدل‌ها از این موضوع رنج می‌برند، و اگرچه از باتری استفاده می‌کنند، گوشی‌های هوشمند مدرن می‌توانند این کار را با انرژی بسیار کمتری نسبت به قبل انجام دهند. بنابراین روشن نگه داشتن آنها ممکن است مشکلات چشمگیری در عمر باتری شما ایجاد نکند. اگر می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، بهتر است آن ها را در زمانی که استفاده نمی کنید خاموش کنید.

باور غلط 4: همیشه باید از شارژر همراه گوشی خود استفاده کنید.

بله همه ما تجربه گم شدن شارژر، شکستن کابل یا بدون شارژر اصلی را داشته ایم. بنابراین، همانطور که اکثر مردم انجام می دهند، به نزدیکترین فروشگاه می رویم و ارزان ترین شارژری را که می توانیم پیدا کنیم، تحویل می گیریم. اگرچه این کار راحت است، اما می تواند به باتری گوشی شما آسیب برساند. همانطور که در بالا ذکر شد، سازندگان ظرفیت شارژ باتری را برای محافظت از تلفن تنظیم می کنند. استفاده از یک شارژر غیر رسمی می تواند جریان بیش از حدی را به گوشی منتقل کند و باتری را بیش از آنچه که گوشی برای آن طراحی شده است تخلیه کند. این می تواند به سلامت باتری گوشی آسیب برساند. همچنین، ممکن است یک شارژر غیر رسمی روی همان دستگاهی که ممکن است استفاده می کنید آزمایش نشده باشد، که می تواند خطرناک باشد و باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما شود. در حالی که همه شارژرهای غیر مارک خطرناک نیستند، همیشه توصیه می‌شود از تجهیزات سازنده استفاده کنید و آن را با مدلی دقیق از هر مارک تلفنی که دارید جایگزین کنید.

باور غلط 5: شارژ کردن گوشی با کامپیوتر یا لپ تاپ به باتری آسیب می رساند

دروغ! تنها مشکل شارژ گوشی از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ سرعت شارژ آن است. برای هر کسی که این کار را انجام داده است، ممکن است متوجه شده باشید که شارژ گوشی شما برای همیشه طول می کشد. این به این دلیل است که خروجی لپ تاپ یا رایانه بسیار کمتر از وصل کردن شارژر خود به طور مستقیم به یک پریز برق مانند دوشاخه است. با این حال، اگرچه این ممکن است راحت نباشد، اما در واقع برای اکثر گوشی های هوشمند سالم تر است. هرچه سرعت دستگاه خود را کندتر شارژ کنید، فشار کمتری به باتری وارد می‌کنید و از سلامت آن برای مدت طولانی‌تری محافظت می‌کنید. بنابراین به جای اینکه گوشی خود را یک شبه در حال شارژ نگه دارید، چرا آن را تمام روز به لپ تاپ خود وصل نکنید؟ این می تواند به باتری گوشی شما کمک کند تا خیلی بیشتر دوام بیاورد.

افسانه 6: قبل از شارژ کردن، باید اجازه دهید تلفنتان تا 0 درصد تخلیه شود

زمان شارژ کردن گوشی برای صرفه جویی سال ها مورد بحث بوده است، اما تلفنی با باتری کاملاً خالی یا پر بیشترین فشار را تحمل می کند. داشتن 50% گوشی در واقع بهترین گزینه برای گوشی است. تاکنون از بحث در مورد علم پشت باتری ها اجتناب کرده ایم، اما برای کشف این افسانه، ممکن است لازم باشد کمی آنها را توضیح دهیم (نگران نباشید، ما آن را ساده نگه می داریم).

افسانه های رد کردن باتری گوشی | مازوما موبایل

البته، کمی پیچیده تر از این است، اما این ساده ترین راه برای توضیح موثر آن است. یک باتری لیتیوم یونی از دو لایه تشکیل شده است: یک طرف گرافیت و یک طرف اکسید کبالت لیتیوم. الکتریسیته زمانی ایجاد می شود که یون های لیتیوم از سمت اکسید لیتیوم کبالت به سمت گرافیت حرکت کنند. بنابراین، همانطور که گفته شد، ظرفیت باتری به طور کامل توسط تلفن استفاده نمی شود، زیرا تخلیه کامل سمت اکسید کبالت لیتیوم باعث آسیب می شود و هر چه دفعات تخلیه آن بیشتر شود، فشار یون ها به آن بیشتر می شود. بنابراین اگر می خواهید باتری شما بیشتر دوام بیاورد، نگه داشتن آن بین 65 تا 75 درصد بهترین راه برای دوام بیشتر آن است. این قانون را می توان برای هر باتری لیتیوم یونی نیز اعمال کرد، بنابراین اگر لپ تاپ، ماشین برقی یا تبلت دارید، با قرار دادن آن در بهترین مکان، باتری را برای مدت بیشتری در بهترین حالت نگه دارید.

گوشی های هوشمند با بهترین باتری ها

اکنون به برخی از افسانه‌های مربوط به عمر باتری و شارژ اشاره کرده‌ایم. اگر طیف وسیعی از تلفن های طراحی شده برای داشتن بهترین عمر باتری را ارائه نکنیم، چه کسی خواهیم بود؟ به هر حال، به عنوان یک سایت پیشرو در تجارت تلفن، ما تمایل داریم که یک یا دو چیز در مورد بازار تلفن بدانیم. بنابراین اگر می خواهید از خدمات تلفن همراه ما استفاده کنید، در اینجا سه ​​مورد از بهترین گوشی های هوشمند برای عمر باتری آورده شده است:

محدوده Samsung Galaxy S

افسانه های رد کردن باتری گوشی | مازوما موبایل

سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا

سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا که در سال 2021 عرضه شد، دستگاهی عالی بود که قابلیت شارژ سریع و شارژ بی سیم را ارائه می کرد. آخرین مشخصات را ارائه می کرد و یکی از بهترین عمر باتری موجود در بازار را در زمان عرضه داشت. با این حال، در سال 2022 S22 ultra عرضه شد و همان استاندارد باتری را با ظرفیت چشمگیر 5000 میلی آمپر ساعت ارائه کرد. با این حال، برخلاف نسل قبلی خود، حداکثر سرعت شارژ 45.0 وات را ارائه می دهد که باعث می شود شارژ آن بسیار سریعتر شود. بنابراین اگر تحت تاثیر باتری خود هستید اما می خواهید Samsung Galaxy S خود را برای شارژ سریع تر معامله کنید، ما برخی از بهترین قیمت های رقابتی موجود در بازار را ارائه می دهیم.

آیفون با بهترین باتری

افسانه های رد کردن باتری گوشی | مازوما موبایل

آیفون 14 پرو مکس

وقتی صحبت از آیفون با بهترین باتری می شود، تنها یک برنده واضح وجود دارد، آیفون 14 پرو مکس. آیفون‌ها در مقایسه با دستگاه‌های اندرویدی هرگز به خاطر عمر باتری خود شناخته نشده‌اند. با این حال، آیفون 14 پرو مکس با ظرفیت باتری 4323 میلی آمپر ساعتی با حداکثر 29 ساعت پخش ویدئو رقابت نزدیکی را ارائه می دهد. این گوشی را می توان در حدود 30 دقیقه تا 50 درصد با آداپتور 20 وات یا بالاتر که به صورت جداگانه خریداری کرد شارژ کرد. وقتی نوبت به بهترین باتری برای هر سری که نگاه می کنید می رسد، همیشه بهتر است به مدل های Pro و Pro Max نگاهی بیندازید. به یاد داشته باشید، می‌توانید آیفون خود را با بهترین قیمت با Mazuma معامله کنید تا به شما کمک کند باتری بهتری را ارتقا دهید.

بهترین گوشی مقرون به صرفه با عمر باتری خوب

اگر می‌خواهید گوشی مقرون به صرفه‌ای پیدا کنید که طولانی‌ترین عمر باتری را داشته باشد، اگر همیشه در حال حرکت هستید و نمی‌توانید شارژ کنید، عالی است، ما به شدت Sony Xperia 10 IV را توصیه می‌کنیم. علیرغم داشتن باتری عالی 5000 میلی آمپر ساعتی، این گوشی را می توان با کمتر از 500 پوند تهیه کرد و ویژگی های شگفت انگیزی از جمله دوام درخشان و قابلیت های ضد آب را ارائه می دهد که آن را به عنوان یک تلفن کار عالی می کند.

بنابراین اگر به دنبال خرید و فروش گوشی خود برای ارتقاء هستید، مطمئن شوید که خریداری را انتخاب کرده اید که خدمات برتر و بهترین قیمت را به شما ارائه دهد. ما در Mazuma به امکانات بازیافت تلفن خود افتخار می کنیم و اینجا هستیم تا به تلفن قدیمی شما جان تازه ای ببخشیم!