منو سایت

برجسته پلاگین Divi: ماژول Divi Carousel

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برجسته پلاگین Divi: ماژول Divi Carousel

Divi Carousel Module یک ماژول شخص ثالث برای Divi است که چرخ فلک های جالبی ایجاد می کند. اینها برای تصاویر، محصولات، توصیفات، اعضای تیم و موارد دیگر عالی هستند. این ماژول شامل بسیاری از عناصر طراحی است که آن را متمایز می کند. خوشبختانه استفاده از آن دشوار نیست. در این پست، نگاهی به ماژول Divi Carousel می اندازیم، می بینیم که چه کاری می تواند انجام دهد و استفاده از آن چقدر آسان است تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا محصول مناسب برای نیازهای شما است یا خیر. بسته طرح بندی معمار Divi پس زمینه آموزش ما خواهد بود.

ماژول جدید Divi Carousel

ماژول Divi Carousel یک ماژول جدید به Divi Builder اضافه می کند. ماژول را به هر طرح Divi به همان روشی که هر ماژول Divi اضافه کنید.

ماژول جدید Divi Carousel

اسلایدهای ماژول چرخ فلک Divi

هر اسلاید در ماژول Divi Carousel اسلایدهایی را به عنوان ماژول های فرعی نمایش می دهد که به ماژول اصلی اضافه می شوند. اسلایدها را می توان به طور مستقل استایل کرد یا از سبک ماژول اصلی استفاده کرد. برای افزودن یک اسلاید جدید، روی Add New Item کلیک کنید.

اسلایدهای ماژول چرخ فلک Divi

هر چقدر که می خواهید اضافه کنید. می‌توانید عددی را که چرخ فلک روی صفحه نمایش می‌دهد برای هر نوع دستگاه در تنظیمات ماژول تنظیم کنید، بنابراین عددی که اضافه می‌کنید روی طراحی تأثیری نخواهد داشت. زیر ماژول ها شامل تمام تنظیمات استاندارد Divi و چند تنظیمات منحصر به فرد هستند. در اینجا نگاهی به تنظیمات منحصر به فرد برای زیر ماژول داریم.

محتوای اصلی

وقتی یک اسلاید اضافه می کنید، برای نمایش تنظیمات باز می شود. قسمت محتوای بدنه شامل عنوان، عنوان فرعی و محتوای بدنه است. از هر یا همه محتوایی که می خواهید استفاده کنید. می توانید این عناصر را به صورت جداگانه در تب Design استایل دهید.

اسلایدهای ماژول چرخ فلک Divi

لینک عنوان و تصویر

URL را اضافه کنید و انتخاب کنید که آیا در یک پنجره جدید باز شود یا خیر. این پیوند هم برای عنوان و هم برای تصویر اعمال می شود، بنابراین حتی اگر فقط از یکی از این دو عنصر استفاده کنید، باز هم کار می کند.

اسلایدهای ماژول چرخ فلک Divi

تنظیمات دکمه

این یک دکمه به اسلاید اضافه می کند. متن، URL را اضافه کنید و نحوه باز کردن را انتخاب کنید. می توانید دکمه را در تب Design استایل دهید.

اسلایدهای ماژول چرخ فلک Divi

تنظیمات تصویر

در اینجا می توانید انتخاب کنید که از یک تصویر یا یک نماد استفاده کنید. تصویر تنظیمات پیش فرض است. این شامل انتخابگر تصویر، متن جایگزین و اینکه آیا در یک لایت باکس باز می شود یا خیر. تصویر به طور پیش فرض بالای عنوان قرار می گیرد، اما در صورت تمایل می توانید به راحتی آن را تغییر دهید.

اسلایدهای ماژول چرخ فلک Divi

با انتخاب نماد Use یک انتخابگر نماد ارائه می شود. نماد جایگزین تصویر می شود. همچنین می توان آن را در تنظیمات طراحی استایل کرد.

اسلایدهای ماژول چرخ فلک Divi

متا

این شامل دو گزینه برای انتخاب است. شما فقط می توانید یکی از دو گزینه را انتخاب کنید. اولین گزینه استفاده از رسانه های اجتماعی است. با فعال کردن این، فیلدهایی برای وارد کردن URL های چهار شبکه رسانه اجتماعی و آدرس ایمیل شما باز می شود.

Carousel Meta: از آیکون های رسانه های اجتماعی استفاده کنید

گزینه دوم Use Rating است. با این کار یک منوی کشویی باز می شود که در آن می توانید رتبه بندی را از یک تا پنج انتخاب کنید. این رتبه بندی را به عنوان ستاره نشان می دهد.

Carousel Meta: از رتبه بندی استفاده کنید

تنظیمات طراحی ساب ماژول

تنظیمات طراحی زیرمجموعه شامل سبک‌های تصویر، فیلتر تصویر، و سبک‌های عنوان، زیرنویس، محتوا، دکمه، رسانه‌های اجتماعی و رتبه‌بندی است. اگر به جای تصویر یک نماد را انتخاب کرده باشید، تنظیمات نماد را برای تغییر رنگ، اضافه کردن یک دایره، تغییر اندازه و تنظیم تراز آن مشاهده خواهید کرد. در مثال زیر، من تصویر را به مرکز منتقل کرده ام. از اسلاید با انتخاب Inside content در کادر کشویی Image Position.

فرمت تصاویر با تنظیمات موقعیت تصویر

تنظیمات ماژول اولیه

تنظیمات اصلی ماژول شامل جزئیات نوار لغزنده و همچنین تنظیمات استاندارد Divi است. بیایید نگاهی دقیق تر به تنظیمات نوار لغزنده بیندازیم.

تنظیمات ماژول اولیه

تنظیمات لغزنده

تنظیمات لغزنده شامل کنترل عرض، تعداد اسلایدها برای نمایش در هر نوع دستگاه، چند اسلاید، مدت زمان، حلقه، پخش خودکار، پیمایش پیکان و گلوله، فاصله، بارگذاری با تأخیر، پیمایش هش و موارد دیگر است. دیدن تعداد آیتم ها برای دستگاه های مختلف جالب است. یک نکته در مورد عددی که در این فیلدها وارد می کنید این است که لازم نیست اعداد کامل باشند. اگر دوست دارید می توانید نیم اسلاید را نشان دهید. فقط عدد را به عنوان نقطه اعشار وارد کنید و آزمایش کنید تا اسلایدها به شکل دلخواه شما ظاهر شوند.

تنظیمات لغزنده

این مثال نشان می دهد که من مقداری پیکان پیکان را اضافه کرده ام. من همچنین نحوه نمایش عناصر منفرد چرخ فلک را در دسکتاپ، تبلت و موبایل تغییر داده‌ام. علاوه بر موارد بالا، یک تابع حلقه نیز به ماژول اضافه کردم.

نمونه ای از تنظیمات نوار لغزنده

تنظیمات اسلایدر پیشرفته

تنظیمات پیشرفته به شما این امکان را می دهد که افکت اسلایدر را انتخاب کنید. بین Default و Coverflow انتخاب کنید. تنظیمات پیش‌فرض اسلایدها را طبق معمول نشان می‌دهد و هر کارت رو به کاربر است.

تنظیمات اسلایدر پیشرفته به طور پیش فرض

Coverflow نقشه های کج شده را به صورت سه بعدی نمایش می دهد. انتخاب Coverflow Rotate را اضافه می کند که میزان چرخش هر کارت را به صورت سه بعدی تنظیم می کند و Shadow که با سایه زدن به افکت سه بعدی اضافه می کند. کارت ها یک انیمیشن را نشان می دهند که در جای خود در چرخ فلک حرکت می کنند.

تنظیمات نوار لغزنده سبک Coverflow پیشرفته

تنظیمات طراحی ماژول اصلی

تنظیمات اصلی طراحی ماژول شامل پوشش تصویر، تراز، عرض، حاشیه و سایه جعبه است. همچنین شامل تنظیماتی برای متن عنوان، متن زیرنویس، متن اصلی، دکمه های بعدی و قبلی، رنگ ناوبری، تصویر z-index، فاصله سفارشی برای هر عنصر و تنظیمات استاندارد Divi است. من بسیاری از تنظیمات را در مثال زیر تنظیم کرده ام.

طراحی چرخ فلک به روز شده

فلش های بعدی و قبلی شامل چندین گزینه موقعیت هستند. می توانید رنگ آیکون ها و پس زمینه ها را تنظیم کنید و آیکون های سفارشی لینک قبلی و بعدی را جداگانه انتخاب کنید. همچنین می توانید رنگ های پیمایش نقطه را تنظیم کنید.

سبک برای دکمه های بعدی، قبلی و ناوبری نقطه

ماژول Divi Carousel دارای مقدار قابل توجهی از گزینه های فاصله سفارشی است. به هر عنصر برای ظرف و محتوا به طور مستقل یک حاشیه و بالشتک اضافه کنید. من padding را به چند عنصر در مثال زیر اضافه کرده ام.

تنظیمات فاصله عمیق در دسترس هستند

با استفاده از ماژول Divi Carousel

ماژول Divi Carousel برای نمایش بسیاری از چیزها، از جمله محصولات، اعضای تیم، پست ها و صفحات وبلاگ سفارشی، خدمات، تصاویر، توصیفات، نمونه کارها، آرم های شرکت و موارد دیگر عالی است. وب‌سایت ناشر شامل بسیاری از قالب‌های قابل دانلود برای شروع است. آنها به عنوان فایل های JSON در دسترس هستند. آنها را در کتابخانه Divi خود آپلود کنید و از آنها در هر قالب، صفحه یا پستی استفاده کنید. بیایید به چند مورد از آنها نگاه کنیم. همانطور که می رویم تنظیمات اولیه آنها را شرح خواهم داد.

Divi Carousel Module Content Carousel 02_05

Content Carousel 02_05 شامل تصاویر بزرگ است و کارت ها را به طور مستقل سبک می کند تا یک طرح متناوب با تصویر بالا یا پایین ایجاد کند. سه اسلاید را به طور همزمان در دسکتاپ، 2 اسلاید در تبلت و 1 اسلاید در تلفن نشان می دهد. هر ثانیه آنها را به طور خودکار سوایپ می کند و حلقه می شود.

با استفاده از ماژول Divi Carousel

ماژول Divi Carousel Testimonial Carousel 01_07

Testimonial Carousel 01_07 دو اسلاید را روی دسکتاپ و یک اسلاید را در تبلت ها و تلفن ها نشان می دهد. شامل فلش های مرکزی و پیمایش نقطه است. اسلایدها تصاویر را در سمت چپ قرار می دهند و یک شیب در پشت متن قرار می دهند. نمادهای نقل قول تصاویری هستند که به پس زمینه اضافه می شوند.

با استفاده از ماژول Divi Carousel

Divi Carousel Team Carousel Module 01_05

Team Carousel 01_05 سه اسلاید را روی دسکتاپ، دو اسلاید در رایانه لوحی و یکی در تلفن نشان می دهد. اسلایدها دارای طراحی منحصر به فرد با نمادهای اجتماعی در پایین هستند. پس‌زمینه قسمت محتوای اصلی بین سیاه و سفید تغییر می‌کند. فلش ها و نقطه ها سبز هستند. تصاویر از گوشه های گرد استفاده می کنند و دارای یک حاشیه 4 پیکسلی برای دایره هستند.

با استفاده از ماژول Divi Carousel

Divi Carousel Module Image Carousel 01_02

Image Carousel 01_02 3.5 عنصر را روی دسکتاپ نمایش می دهد و اسلایدها را در مرکز قرار می دهد تا طرحی ایجاد کند که تا حدی تصاویر را در کنار صفحه نمایش دهد. تبلت‌ها 3 و تلفن‌ها 1 را نشان می‌دهند. شامل پیمایش پیکان است و اسلایدها برای تکرار تنظیم شده‌اند، بنابراین کاربر هرگز مجبور به تغییر جهت برای دیدن همه اسلایدها نیست. گوشه های گرد به تصاویر طراحی زیبایی می بخشد.

با استفاده از ماژول Divi Carousel

ماژول Divi Carousel را بخرید

ماژول Divi Carousel با قیمت 29 دلار در بازار Divi موجود است. این شامل استفاده نامحدود، 30 روز ضمانت بازگشت وجه و یک سال پشتیبانی و به روز رسانی است.

ماژول Divi Carousel را بخرید

پایان افکار

این نگاه ما به ماژول Divi Carousel است. ماژول دارای عملکردهای زیادی است. هر عنصر را می توان به طور مستقل سبک و تنظیم کرد و گزینه های طراحی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. من تمام تنظیمات را بصری یافتم، بنابراین در Divi Builder احساس کردم که در خانه هستم. اگر به یک ماژول چرخ فلک با ویژگی های زیاد علاقه مند هستید، ماژول چرخ و فلک Divi ارزش دیدن را دارد.

ما می خواهیم از تو بشنویم. آیا ماژول Divi Carousel را امتحان کرده اید؟ نظر خود را در مورد آن در نظرات با ما در میان بگذارید.