منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • به روز رسانی پیشرفت Divi 5 آوریل: تقویت بنیاد

به روز رسانی پیشرفت Divi 5 آوریل: تقویت بنیاد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
به روز رسانی پیشرفت Divi 5 آوریل: تقویت بنیاد

هر ماه، انجمن را در مورد پیشرفت خود در Divi 5 به‌روزرسانی می‌کنم. Divi 5 نسخه اصلی بعدی Divi است که پایه جدیدی را برای سازنده معرفی می‌کند که بر بهبود عملکرد، ثبات، مقیاس‌پذیری و توسعه‌پذیری تمرکز دارد. ویژگی های جدید زیادی وجود نخواهد داشت. با این حال، به تیم ما و جامعه توسعه ابزارهایی برای حرکت رو به جلو در آینده می دهد. این همچنین Divi را بسیار سریعتر می کند، در میان بسیاری موارد دیگر!

اگر می خواهید در مورد Divi 5 بیشتر بدانید، پست اصلی من را بررسی کنید.

کاری که ما از آخرین به روز رسانی من انجام داده ایم

ماه گذشته، ما از انتشار Divi 5 Dev Alpha، اولین مرحله از برنامه بتای Divi 5 خبر دادیم. این مرحله بر تقویت API جدید و کار با سازندگان Divi متمرکز است تا مطمئن شویم ابزارهایی را که برای ایجاد آنها نیاز دارند در اختیار آنها قرار می دهیم. ماژول های عالی و تبدیل ماژول های موجود خود را برای استفاده از آنچه نسخه جدید Divi ارائه می دهد.

در طول ماه گذشته، ما به‌روزرسانی‌های مهم بسیاری را برای مستندات توسعه‌دهنده Divi جدید خود منتشر کرده‌ایم، از جمله آموزش‌های طولانی که شما را در ایجاد ماژول‌های Divi 5 و تبدیل ماژول‌های Divi 4 به API جدید راهنمایی می‌کنند. این مستندات توسعه‌دهنده جدید فوق‌العاده عمیق است و در نهایت تمام ویژگی‌ها و قلاب‌های نسخه جدید Divi را بررسی می‌کند.

به روز رسانی پیشرفت Divi 5 آوریل: تقویت بنیاد

ما سازگاری رو به عقب را با ماژول‌های Divi 4 بهبود بخشیده‌ایم و روی قول اصلی خود کار می‌کنیم که وقتی به Divi 5 به‌روزرسانی می‌کنید هیچ چیز خراب نمی‌شود. همچنین اشکالات تصادفی یافت شده توسط شرکت‌کنندگان بتا مربوط به ویژگی‌ها و عملکردهایی را که قبلاً در Divi 5 وجود دارد، برطرف کرده‌ایم. این یکی از بخش‌های عالی انتشار این ساخت‌های آلفای اولیه است. تا زمانی که به نسخه نهایی برسیم، هیچ شگفتی وجود نخواهد داشت.

مهم‌ترین به‌روزرسانی در این نسخه، کار مربوط به مؤلفه‌های سبک عنصر Divi بود که فرآیند اختصاص تنظیمات طراحی به بخش‌های جداگانه ماژول را بسیار ساده‌تر کرد و ایجاد ماژول‌های Divi را برای تیم ما و جامعه تیم سریع‌تر کرد. همچنین در را به روی گروه های گزینه تو در تو باز می کند.

در نهایت، ما بسیاری از ویژگی‌های سفارشی، از جمله عناصر جهانی، مدال راهنمای Divi، ویژگی ذخیره در کتابخانه، تنظیمات جداکننده بخش و موارد دیگر را پر کرده‌ایم.

شیرجه عمیق به توسعه Divi 5

می‌خواهم لحظه‌ای به توضیح پنج مرحله برنامه Divi 5 بتا و نحوه نزدیک شدن به توسعه Divi 5 بپردازم تا بتوانید به‌روزرسانی‌های پیشرفت ماهانه ما را به صورت چشم‌انداز مشاهده کنید.

ابتدا اجازه دهید این پروژه را به عنوان یک کل در چشم انداز قرار دهیم. Divi 5 چیست؟

خوب… ما اساساً همه چیز را در مورد سازنده از ابتدا بازسازی می کنیم! تکرار پایگاه کد Divi 4 برای همیشه پایدار نیست و زمان آن فرا رسیده است که یک پایه جدید ایجاد کنیم. پس چگونه به چنین پروژه عظیمی با چنین نقشه راه دلهره آور نزدیک شویم؟

اینجاست که پنج فاز Divi 5 وارد می شود.

پنج مرحله Divi 5

ما Divi 5 را قطعه به قطعه به صورت مدولار می سازیم و از یک پایه کاربردی شروع می کنیم. هر دو هفته، Divi 5 یک نسخه جدید دریافت می کند (ما در حال حاضر در نسخه 3 هستیم) و چند قطعه جدید از پازل پر می شود. همه چیز با هم در Divi 5 کامل است و حتی در حال حاضر Divi 5 کار می کند! فقط فاقد ویژگی است.

این به ما این امکان را می دهد که Divi 5 را زودتر به دست جامعه برسانیم، زیرا با وجود اینکه فاقد ویژگی است، کار می کند و سریع است. حتی ممکن است متوجه شوید که استفاده از نسخه بتای عمومی آینده Divi 5 به استفاده از Divi 4 ارجحیت دارد، اگر ویژگی های از دست رفته ویژگی هایی نیستند که شما استفاده می کنید.

دو فاز اول Divi 5 هستند توسعه دهنده آلفا و Dev Beta. این نسخه‌ها فقط برای توسعه‌دهندگان در دسترس خواهند بود، در حالی که ما روی تقویت API ماژول و دریافت بازخورد در پشته فناوری تمرکز می‌کنیم. در تمام این مدت، ما همچنین ویژگی‌هایی را برای آماده‌سازی برای مراحل عمومی آینده پر می‌کنیم.

فاز سوم و چهارم Divi 5، آلفای عمومی و نسخه بتا عمومی، نسخه هایی خواهند بود که برای همه منتشر می کنیم. این نسخه ها مانند یک نسخه Divi Lite از Divi 5 خواهند بود. آنها پر از ویژگی نخواهند بود، اما دارای ویژگی های کافی برای آزمایش و استفاده از آن هستند. از آنجا، همچنان که برای نسخه نهایی کار می کنیم، به افزودن ویژگی های بیشتر ادامه خواهیم داد، که یک به روز رسانی معمولی در داشبورد وردپرس تمام وب سایت های Divi خواهد بود.

در حالی که تخمین زدن زمان رسیدن به هر مرحله دشوار است، اما هدف ما ورود به مراحل بتای عمومی در سال جاری است تا همه بتوانند روی Divi 5 دست پیدا کنند و با هر به‌روزرسانی بهتر و بهتر به مسابقه بپیوندند. Divi 5 و Divi 4 به صورت پشت سر هم در مراحل بتا وجود خواهند داشت و به‌روزرسانی‌های منظم خود را دریافت می‌کنند و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام نسخه برای شما مناسب است.

با ما همراه باشید برای مطالب بیشتر

امیدوارم این پست به شما ایده روشنی از نحوه برنامه ریزی برای مدیریت این پروژه عظیم به سودمندترین روش برای کاربران Divi بدهد. اگرچه این یک پروژه بزرگ است، اما برای دستیابی به Divi 5 و بهره مندی از مزایای آن نیازی نیست تا پایان صبر کنید.

ما در حال حاضر بر روی اطمینان از پایداری بک‌اند در طول این دو مرحله اول توسعه تمرکز کرده‌ایم و در سریع‌ترین زمان ممکن روی مراحل بتا عمومی کار می‌کنیم.

ما همچنین در حال کار بر روی برخی ویژگی‌های جالب به غیر از Divi 5 هستیم که فکر می‌کنم هیجان‌انگیز هستند، بنابراین منتظر آن‌ها نیز باشید. در صورت داشتن هر گونه سوال، نظر را فراموش نکنید. منتظر به روز رسانی ماه آینده باشید و بعد شما را ببینیم!