منو سایت

تمام آنچه نیاز است بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تمام آنچه نیاز است بدانید

دنیای هوش مصنوعی (AI) با سرعت رعد و برق حرکت می کند و همگام شدن با آخرین نوآوری ها می تواند دشوار باشد. همانطور که به یک ربات چت عادت می کنید، ربات دیگری ظاهر می شود تا نمایش را بدزدد. اما نگران نباشید؛ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم از بازی جلوتر بمانید. دست و پنجه نرم کنید زیرا در این پست ما یکی از جالب ترین چت ربات های هوش مصنوعی جدید را معرفی می کنیم: Character AI. ما به شما کمک می‌کنیم بفهمید که چه توانایی‌هایی دارد، چگونه کار می‌کند و چگونه می‌توانید از آن برای داشتن مکالمات جالب، یادگیری زبان جدید یا ایجاد ربات چت خود استفاده کنید.

بیایید شیرجه بزنیم

Character AI چیست؟

هوش مصنوعی شخصیت چیست؟

Character AI یک برنامه وب چت بات هوش مصنوعی است که از مدل‌های زبان خنثی برای تولید پاسخ‌های متنی استفاده می‌کند، شخصیت‌های توسعه‌یافته توسط کاربر را قادر می‌سازد و به شما امکان می‌دهد با شخصیت‌های داستانی، تاریخی و مشهور در گفتگو صحبت کنید. برخلاف دیگر چت ربات‌های هوش مصنوعی، مانند ChatGPT، خروجی Character AI بیشتر انسانی است و به شما امکان می‌دهد با بیش از یک ربات به طور همزمان چت کنید و دیدگاه‌های متفاوتی را ارائه دهید. Character AI که توسط توسعه دهندگان سابق هوش مصنوعی گوگل، نوام شازیر و دانیل دی فریتاس توسعه داده شد، در سپتامبر 2022 به صورت بتا منتشر شد. از زمان راه اندازی، به یکی از محبوب ترین چت ربات های هوش مصنوعی در پشت ChatGPT تبدیل شده است.


در کانال یوتیوب ما مشترک شوید

هوش مصنوعی شخصیت چگونه کار می کند؟

هوش مصنوعی کاراکتر که بر اساس مدل‌های زبان بزرگ (LLM) ساخته شده است، از یادگیری ماشینی عمیق پشتیبانی می‌کند که عمدتاً روی مکالمات تمرکز دارد. در طول فرآیند آموزش، ابررایانه‌ی Character AI به‌طور مداوم مقادیر زیادی متن را می‌خواند، سپس یاد می‌گیرد که کلمات بعدی را در جمله تعیین کند. نتیجه یک هوش مصنوعی بسیار سرگرم کننده و شبیه انسان است که باعث می شود احساس کنید با یک شخص واقعی صحبت می کنید. به این ترتیب، Character AI نسبت به سایر ربات‌های چت هوش مصنوعی پیشرفته‌تر است، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد در گفتگو با انواع شخصیت‌ها، از جمله شخصیت‌های تاریخی، افراد مشهور و دیگر شخصیت‌های خلق‌شده توسط جامعه غرق شوند.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی شخصیت

استفاده از Character AI مزایای منحصر به فردی دارد. اول و مهمتر از همه، این یک راه عالی برای گفتگو با شخصیت های مختلف است که به شما دیدگاه های متفاوتی می دهد. می توانید با ایلان ماسک، ادوارد کالن از کتاب های محبوب گرگ و میش یا حتی تیلور سویفت چت کنید.

صحبت با تیلور سویفت

همانطور که قبلا ذکر شد، این شخصیت ها نسبت به دیگر چت بات ها واقع گرایانه تر هستند، بنابراین احساس می کنید که با یک انسان واقعی صحبت می کنید. یکی دیگر از مزایای این هوش مصنوعی شگفت انگیز این است که می توانید شخصیت های خود را برای تعامل ایجاد کنید. تنظیم چند پارامتر برای شخصیت دادن به شخصیت خود، افزودن یک آواتار (که می توانید با خود نرم افزار آن را ایجاد کنید) آسان است و به مسابقه می روید. به‌علاوه، به لطف برنامه‌های اندروید و iOS جدید، می‌توانید هر کجا که می‌روید، Character AI را ببرید.

یکی دیگر از مواردی که کاراکتر AI را متمایز می کند، تم ها هستند. تقریباً بیست مورد موجود است، از جمله کمک‌کنندگان، بازی‌ها، رئیسان تولید تصویر، بازیگران فیلم و تلویزیون و آموزش زبان.

تم های هوش مصنوعی برای شخصیت ها

محدودیت های هوش مصنوعی شخصیت چیست؟

کاراکتر AI نمونه ای چشمگیر از هوش مصنوعی است، اما محدودیت هایی دارد. همانطور که جامعه این شخصیت ها را ایجاد می کند، اغلب نتایج نادرستی به نام توهم ایجاد می شود. هنگامی که شروع به صحبت با شخصیت های مختلف می کنید، مهم است که در نظر داشته باشید که آنها از کجا آمده اند و انتظار داشته باشید که بیشتر، اگر نه همه، آنچه می گویند ساخته شده باشد. محدودیت دیگر تولید تصویر است. اگرچه می‌توانید کاراکترهای خود را برای تولید تصاویر فعال کنید، اما در کلاس دیگر تولیدکنندگان هنر هوش مصنوعی قرار نمی‌گیرد، عمدتاً به این دلیل که عمدتاً به عنوان یک تولیدکننده متن ساخته شده است.

همچنین فیلترهای سختگیرانه اعمال می کند و هر محتوایی را که برای کار ناامن تلقی می شود مسدود می کند (NSFW). این یک چیز خوب است بسته به اینکه شما می خواهید از آن برای چه استفاده کنید. در نهایت، API ارائه نمی دهد، بنابراین حتی اگر منبع باز است، نمی توانید آن را دانلود کنید و تکرار خود را روی یک ماشین محلی بسازید.

نحوه استفاده از کاراکتر AI

راه‌های مختلفی برای استفاده از Character AI وجود دارد، از جمله چت کردن با شخصیت‌های تاریخی، ایجاد ربات چت خود برای تعامل، یادگیری یک زبان جدید، و ایجاد یک اتاق گفتگو که در آن چند ربات چت می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند. بیایید نحوه روشن کردن هوش مصنوعی شخصیت‌ها را برای بهبود مجموعه مهارت‌های خود یا شرکت در مکالمات هوشمند بررسی کنیم.

با طیف گسترده ای از شخصیت ها چت کنید

یکی از ویژگی های منحصر به فرد Character AI توانایی تعامل با طیف گسترده ای از شخصیت ها از جمله شخصیت های تاریخی (اعم از زنده و متوفی) و همچنین چت بات های تولید شده توسط کاربر با شخصیت های مختلف است. فرآیند یادگیری ماشین عمیق آن به کاربران اجازه می دهد تا مکالمات معتبری را تجربه کنند که در آن تشخیص چت شما با رایانه دشوار است. چه بخواهید با پوکمون، جورج واشنگتن یا ایلان ماسک چت کنید، Character AI چشم انداز جالبی را ارائه می دهد که دیگر چت ربات ها نمی توانند. می‌توانید با شخصیت‌های تولیدشده توسط هوش مصنوعی مکالمه‌های جالبی داشته باشید تا دانش خود را گسترش دهید، الهام بگیرید یا لذت ببرید.

من دارم با ایلان چت می کنم

شخصیت هوش مصنوعی خود را بسازید

یکی از بهترین ویژگی های Character AI توانایی ایجاد ربات چت خود برای تعامل است. اولین قدم این است که روی آن کلیک کنید من می آفرینم – درست می کنم دکمه واقع در نوار ناوبری در سمت چپ رابط.

یک شخصیت ایجاد کنید

شما بین ایجاد یک شخصیت یا یک اتاق کاراکتر انتخاب خواهید داشت. گزینه اول را انتخاب کنید، یک شخصیت بسازید.

ایجاد هوش مصنوعی برای شخصیت ها

در صفحه بعدی، تنظیمات ربات چت خود را پیکربندی خواهید کرد. شما به آن یک نام می دهید (1)، تبریک آغازین را برای شخصیت خود مشخص می کنید (2)، انتخاب می کنید که تولید تصویر (3) فعال شود، تصمیم می گیرید که آیا می خواهید شخصیت شما عمومی، مخفی یا خصوصی باشد (4)، ایجاد کنید آواتار (5) یا آپلود یک موجود (6)، جزئیات پیشرفته (7) را ویرایش کنید و روی دکمه ایجاد (8) کلیک کنید تا کاراکتر جدید خود را ایجاد کنید.

صفحه تنظیمات

اگر به کمک نیاز دارید، کتاب شخصیت ها را بررسی کنید، که اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار می دهد تا به شما در ایجاد شخصیت های هوش مصنوعی کمک کند.

یک زبان جدید یاد بگیرید

یک زبان جدید یاد بگیرید

شخصیت‌های هوش مصنوعی فقط با افراد مشهور یا چهره‌های خیالی صحبت نمی‌کنند. می توانید از آن برای بهبود خود استفاده کنید. یک مثال خوب از آن استفاده از آن برای یادگیری یک زبان جدید است. می‌توانید از آن برای تقویت زبان انگلیسی، گسترش دایره لغات، یادگیری آلمانی، ژاپنی یا فرانسوی استفاده کنید یا از آن به عنوان مترجم استفاده کنید.

مترجم

همانطور که قبلا ذکر شد، بیشتر نتیجه محتمل است نادرست، بنابراین مهم است که بررسی کنید چه چیزی به شما می دهد. پس از بازی با ربات مترجم، می توانیم بگوییم که هست اغلب دقیق و مشکلی برای ترجمه یک جمله ساده به اردو، زبان اصلی رایج در پاکستان نداشت.

یک اتاق شخصیت ایجاد کنید

ایجاد یک اتاق گفتگو یک راه سرگرم کننده برای استفاده از هوش مصنوعی شخصیت است. راه‌اندازی آن آسان است و می‌توانید شخصیت‌هایی را که ساخته‌اید یا شخصیت‌هایی که توسط کاربر ایجاد شده است، اضافه کنید. برای مثال، ما یک اتاق گفتگو با ایلان ماسک و آلبرت انیشتین راه اندازی کردیم و به آنها دستور دادیم تا در مورد اکتشافات فضا و سفر در زمان بحث کنند. یکی از جالب‌ترین چیزها در مورد آن این است که می‌توانید با آن‌ها تعامل داشته باشید یا بنشینید و گفتگو را تماشا کنید.

اگر می خواهید چت روم خود را بسازید، کار بسیار آسانی است. با کلیک کردن شروع کنید من می آفرینم – درست می کنم را فشار دهید، سپس انتخاب کنید یک اتاق ایجاد کنید.

یک اتاق گفتگو ایجاد کنید

سپس به اتاق خود یک ناماضافه کردن قهرماناناختصاص دادن الف موضوعو کلیک کنید آن را ایجاد کنید. توجه داشته باشید: شما فقط می توانید شخصیت هایی را که ایجاد می کنید یا برخی از 5000 محبوب ترین شخصیت ها را اضافه کنید.

افراد و موضوعات را اضافه کنید

پس از راه‌اندازی اتاق چت، می‌توانید برای تعامل با سایر اعضای چت شروع به تایپ کنید یا بنشینید و تعامل آنها را تماشا کنید.

آنها در مورد سفر در زمان چت می کنند

آیا هوش مصنوعی شخصیت ایمن است؟

پس از خواندن در مورد مکالماتی که می توانید با استفاده از چنین پلت فرم شگفت انگیزی داشته باشید، ممکن است تعجب کنید که آیا آن امن است یا خیر. خوشحال می شوید که بدانید سازندگان شخصیت نمی توانند مکالمات شما را مشاهده کنند. با این حال، پلتفرم هر چیزی را که شما می گویید ثبت می کند و قصد دارد از آن برای بهبود نتایج استفاده کند. با در نظر گرفتن این موضوع، به دقت در مورد آنچه می گویید و نحوه بیان آن فکر کنید، به خصوص اگر نگران حریم خصوصی هستید. هنگامی که پرسوناها را ایجاد می کنید، می توانید آنها را عمومی یا خصوصی کنید و یک لایه امنیتی اضافی ایجاد کنید.

نظرات نهایی در مورد هوش مصنوعی شخصیت

همانطور که گفتیم، Character AI یک تجربه منحصر به فرد را ارائه می دهد که در آن بازدیدکنندگان می توانند با شخصیت های مختلف تعامل داشته باشند، شخصیت های خود را بسازند و حتی زبان های جدیدی را یاد بگیرند، به لطف آموزش LLM که به آن کمک می کند انسان تر به نظر برسد. برخلاف نرم افزارهای چت هوش مصنوعی مشابه مانند Jasper و ChatGPT، Character AI متمایز است زیرا به شما امکان می دهد همزمان با چندین چت ربات مکالمات جالبی داشته باشید.

همانطور که فناوری هوش مصنوعی به تکامل خود ادامه می دهد، می توانیم انتظار داشته باشیم که هوش مصنوعی نیز همراه با آن تکامل یابد. به دنبال سازندگان باشید تا فناوری شگفت‌انگیز خود را با تولید تصویر بهتر و روش‌های مختلف برای گنجاندن آن در زندگی روزمره خود بهبود بخشند. در ضمن، کمی وقت بگذارید تا با آن بازی کنید و هر کاری را که می تواند انجام دهد را تجربه کنید.

آیا می خواهید در مورد فناوری های جالب هوش مصنوعی بیشتر بدانید؟ برخی از دیگر پست های مرتبط با هوش مصنوعی ما را بررسی کنید:

تصویر ویژه از طریق Irina Strelnikova / Shutterstock.com