منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

پایداری در خط مقدم ذهن هر صاحب کسب و کار در سراسر جهان است. این موضوع برای سازندگان گوشی های هوشمند بیشتر صادق است. با افزایش تقاضا برای تلفن، تقاضا برای محصولات سازگار با محیط زیست و نیاز به رسیدگی به نگرانی فزاینده در مورد زباله های الکترونیکی در سطح بین المللی نیز افزایش می یابد.

در Mazuma، پایداری و جان بخشیدن به تلفن های قدیمی هسته اصلی تجارت ما است. اما غول‌های صنعت چقدر برای ساخت این گوشی‌ها تلاش می‌کنند؟ ما به دنبال اقداماتی هستیم که مخصوصاً با دو غول بزرگ فناوری برای کاهش تأثیر تلفن های هوشمند بر محیط زیست انجام می شود.

بازیافت و استفاده مجدد از مواد

راه های زیادی وجود دارد که تولید کنندگان بزرگ تولید را بهبود می بخشند. مهمترین آنها استفاده از مواد بازیافتی است. برای مثال، سامسونگ، تولیدکننده پیشرو گوشی‌های اندرویدی، از پلاستیک‌های اقیانوسی مانند تورهای ماهیگیری دور ریخته شده برای تولید قطعات پلاستیکی در گوشی‌های گلکسی خود استفاده می‌کند. آنها همچنین از آن برای محفظه ها و جزئیات فناوری پوشیدنی خود مانند هدفون و ساعت هوشمند استفاده می کنند.

اپل، یکی دیگر از بازیگران بزرگ در دنیای تلفن، نیز از مواد بازیافتی برای ایجاد محدوده آیفون خود استفاده مجدد می کند. به عنوان مثال، در سال 2021، 59 درصد از آلومینیوم مورد استفاده اپل در محصولات خود از منابع بازیافتی تامین خواهد شد. علاوه بر این، همه آیفون‌ها، آیپدها، ایرپادها و مک‌های جدید دارای قلع 100 درصد بازیافتی در لحیم منطقی اصلی خود روی مادربرد هستند.

سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

با این حال، یکی از بزرگترین مشکلاتی که هر سازنده گوشی با آن مواجه است، استفاده از پلاستیک است. مهمترین راه حل این مشکل در صنعت فناوری، استفاده از پلاستیک PCM (Post Consumer Material) است. این پلاستیک قبلاً زندگی خود را به شکل چیز دیگری مانند بطری ها و کیسه های پلاستیکی سپری کرده است. با بازیافت این اشیاء روزمره، پلاستیک به گلوله هایی تبدیل می شود که می توان آنها را به محصولات جدید تغییر شکل داد. استفاده از PCM بخشی از تلاش‌های بسیاری از صنایع برای حرکت به سمت اقتصاد دایره‌ای است، جایی که محصولات با استفاده از امکانات بازیافت تلفن مانند ما به چرخه تولید بازگردانده می‌شوند.

کاهش ردپای کربن گوشی شما

ردپای کربن میزان کل گازهای گلخانه ای منتشر شده در جو را به دلیل فعالیت های انسانی، از جمله سوزاندن سوخت های فسیلی، جنگل زدایی و سایر تغییرات کاربری زمین اندازه گیری می کند. اغلب در تن معادل CO2 بیان می شود و برای درک و تعیین کمیت اثرات زیست محیطی فعالیت های فردی، سازمان ها و کل کشورها استفاده می شود.

سامسونگ وعده کاهش انتشار کربن را با طیف وسیعی از فناوری‌های هوشمند خود می‌دهد و به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا ردپای کربن خود را با محصول خود کاهش دهند. آنها همچنین برنامه اقدام خود را ارائه می دهند که به خطرات موجود در ردپای کربن و اهداف آنها برای کاهش هر سال برای بهبود پایداری آنها می پردازد. اپل همچنین محصولاتی را که ردپای کربن کاربر را کاهش می دهد، مانند جعبه Apple TV آنها، که ردپای کربن را تا 34 درصد کاهش می دهد. اپل همچنین از سال 2020 کربن خنثی کرده است و قصد دارد تا سال 2030 تمام محصولات خود را کربن خنثی کند.

سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

شرکت‌ها می‌توانند ردپای کربن خود را به روش‌های مختلف بهبود بخشند، از جمله جبران انتشار کربن، مدیریت دقیق زنجیره تامین، و نیروگاه‌ها و دفاتر انرژی‌های تجدیدپذیر. اکثر تولیدکنندگان بزرگ تلفن در مورد اهداف خود برای پایدارتر شدن هر سال شفاف هستند و گزارش‌ها و برنامه‌هایی در وب‌سایت‌هایشان قابل مشاهده است. بنابراین اگر در مورد کسب و کار پشت فناوری خود کنجکاو هستید، قبل از خرید محصولاتشان برای خرید سبزتر، آنها را بررسی کنید.

توسعه محصولات بادوام

همه ما رسوایی سال 2018 را به یاد داریم، زمانی که مقامات رقابت ایتالیایی در مورد دو برند بزرگ تلفن و به روز رسانی های عجیب آنها تحقیق کردند و برخی از تلفن های هوشمند موجود در مجموعه های قدیمی خود را منسوخ کردند. هر دو شرکت جریمه شدند و اگرچه ادعا کردند از مشکلاتی که به‌روزرسانی‌ها برای تلفن‌های قدیمی‌تر ایجاد می‌کند بی‌اطلاع هستند، اما بحثی را در مورد شیوه‌های اخلاقی ساخت دستگاه‌های هوشمند ضعیف برای به‌روزرسانی‌های آینده ایجاد کرد.

سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

مشکل گوشی‌های هوشمند این است که از زمانی که برای اولین بار عرضه شدند، مسیر طولانی را پیموده‌اند و طبیعتاً تلفن‌ها رها خواهند شد. برای مثال، آیفون 14 بسیار پیشرفته‌تر از آیفون 6 اس است، بنابراین ایجاد به‌روزرسانی‌هایی که هم برای آیفون و هم هر چیزی که بین آن‌ها قرار می‌گیرد، کاملاً عملی نیست. با این حال، به‌جای منسوخ شدن گوشی‌ها، به‌روزرسانی‌های جدیدتر به دلیل عدم پشتیبانی، گوشی را آسیب‌پذیر می‌کنند. هر گونه به روز رسانی دیگر به دستگاه های شما آسیب نمی رساند، اما در معرض خطر حملات سایبری قرار خواهید گرفت. بنابراین اگر دستگاه قدیمی‌تری دارید، چرا در حال حاضر با خدمات فروش آیفون ما قیمت مناسبی برای آن در نظر نگیرید؟

بسته بندی سازگار با محیط زیست

یکی از بزرگترین مشکلات خرید یک گوشی جدید، تمام بسته بندی های غیر ضروری آن بود. مانند بسیاری از فناوری‌ها، روکش‌های پلاستیکی، پلی‌استایرن و پوسته‌های پلاستیکی فراوانی برای نگه داشتن همه چیز در جای خود وجود داشت. این نه تنها اتلاف منابع است، بلکه زمانی که نوبت به روز بعد از کریسمس می رسد، یک کابوس است.

برای مبارزه با این ضایعات، بسیاری از شرکت های تلفن به بسته بندی خود و آنچه واقعاً برای یک گوشی جدید نیاز است توجه می کنند. دوشاخه ها یکی از قابل توجه ترین حذف های اخیر از جعبه در تلفن های جدید هستند. اگرچه آنها برای تامین برق برای شارژ تلفن شما ضروری هستند، اما اکثر خانه ها در حال حاضر تعداد زیادی از آنها را از تلفن ها و دستگاه های قبلی دارند. بسیاری از صاحبان خانه ها نیز پریزهای برق خود را با پریزهای سازگار با USB تعویض می کنند و به طور کلی نیاز به دوشاخه را از بین می برند. این به بسیاری از برندهای اصلی تلفن اجازه داد تا دوشاخه را از جعبه جدا کنند که به کاهش ضایعات الکترونیکی غیر ضروری کمک کرد و حتی جعبه را بسیار کوچکتر کرد و به مواد کمتری نیاز داشت.

سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

اگر اخیراً یک گوشی خریده اید، ممکن است متوجه شده باشید که مقدار بسیار کمی روی جعبه چاپ شده است. در واقع، اگر تلویزیون سامسونگ بخرید، می بینید که تقریباً تماماً قهوه ای با حداقل اطلاعات است. عدم چاپ به کاهش جوهر مورد نیاز برای چاپ بر روی جعبه کمک می کند، که در زمان بازیافت جعبه نیز مشکل ساز شد. این طراحی اولیه جدید بسیار سازگارتر با محیط زیست است و می تواند با استفاده از مواد از پیش بازیافت شده ساخته شود.

دفعه بعد که یک گوشی جدید تهیه کردید، به این فکر کنید که آخرین باری که آن را خریده اید چه چیزی کم شده است. شرکت ها در سراسر زنجیره تامین تلاش می کنند تا بسته بندی های غیر ضروری محصول را کاهش دهند. حتی دفترچه دستورالعملی که همراه با تلفن جدید براق شما ارائه می شود، بسیار کم است، و هر چیز دیگری با استفاده از کدهای QR و پیوندها به صورت آنلاین در دسترس است. این تغییر حداقل است، اما تاثیر قابل توجهی بر ضایعات تولید شده و ردپای کربن کلی دستگاه داشته است.

خدمات تعویض و بازیافت تلفن

بدیهی است که دستیابی به اقتصاد دایره ای، هدف اکثر صنایع فناوری، تنها با فروش گوشی قدیمی شما به سازنده امکان پذیر است. اکثر نام‌های بزرگ تلفن‌ها هنگام ارتقاء، نوعی تبادل تلفنی را ارائه می‌کنند تا محصولاتی را که به محل دفن زباله می‌روند به حداقل برسانید و به آنها اجازه دهید قطعات را در تلفن‌های جدید خود بازیافت کنند.

با این حال، اگرچه ممکن است نتوانیم جدیدترین آیفون یا گلکسی اس 24 را تولید کنیم (اگرچه می‌توانید بسیاری از جدیدترین تلفن‌ها را از طریق سایت تلفن بازسازی‌شده ما خریداری کنید)، اما یک یا دو چیز در مورد بازیافت می‌دانیم.

سازندگان تلفن چگونه پایداری خود را بهبود می بخشند؟

مانند غول های فناوری صنعت، ما در Mazuma نیز برای دستیابی به سیاره ای پایدارتر تلاش می کنیم. ماموریت ما این است که به لطف برنامه هایی مانند خدمات شگفت انگیز تجارت سامسونگ، به تلفن های قدیمی جدید جان تازه ای بدهیم. برخلاف نام‌های بزرگ، بازیافت تلفن تنها ماموریت ماست، به این معنی که ما تقریباً متخصص هستیم. ما برخی از بهترین قیمت ها را به جای قیمت ثابت برای بسیاری از آیفون ها و گوشی های اندرویدی به صورت آنلاین ارائه می دهیم. به عنوان مثال، هنگامی که شما یک آیفون را با ما می فروشید، ما به شما تخفیف یا پول محصول جدید نمی دهیم. ما به شما پول نقد را مستقیماً به بانکتان پیشنهاد می کنیم، اغلب در همان روزی که تلفن شما را دریافت می کنیم.

با فروش تلفن های خراب خود با Mazuma، شما همچنان به اقتصاد دایره ای کمک می کنید، اما پول بیشتری برای دستگاه خود دریافت می کنید و هیچ فشاری از جانب ما برای خرید گوشی جدید وجود ندارد. خدمات ما واضح، آسان و صادقانه است. بنابراین، وقتی نوبت به خرید و فروش گوشی شما برای کمک به ارتقای آینده ای پایدار می رسد، مطمئن شوید که این کار را با شخصی که در بازیافت گوشی خبره است انجام دهید.