منو سایت

معرفی Divi 5 Dev Alpha

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی Divi 5 Dev Alpha

معرفی Divi 5 Dev Alpha

امروز Divi 5 Dev Alpha را منتشر می کنیم. این اولین قدم در سفر ما به انتشار عمومی نسخه 5 است. همچنین اولین به‌روزرسانی من در مجموعه‌ای از ویدیوها و پست‌های وبلاگی ماهانه است که شما را در جریان پیشرفت ما قرار می‌دهد. اگر یک توسعه دهنده Divi هستید، به خواندن ادامه دهید تا نحوه دسترسی به نسخه آلفا را بیابید.

اگر برای اولین بار است که در مورد Divi 5 می شنوید، ممکن است کمی گیج شوید! من یک نمای کلی از Divi 5 را در پست قبلی خود ارائه کردم، بنابراین حتماً ابتدا آن را بررسی کنید.

Divi 5 چیست؟ تازه کردن سریع

به طور خلاصه، نسخه 5 Divi به‌روزرسانی بزرگی برای فناوری‌های اصلی و APIهای Divi است. بر بهبود تمرکز دارد بهره وری، ثبات، مقیاس پذیری و قابلیت گسترش. آی تی من نمی خواهم ویژگی های جدیدی را معرفی خواهد کرد، اما این اراده سریع خواهد بود، فرصت‌های باورنکردنی را برای توسعه شخص ثالث باز می‌کند و به تیم ما شالوده‌ای را می‌دهد که برای جهش رو به جلو به سوی آینده نیاز داریم.

ما خودمان در حال ساختن پایه‌ای هستیم که به آن نیاز داریم تا دوباره به جلو حرکت کنیم و ویژگی‌های جدید عالی را با سرعت ثابت منتشر کنیم.

برنامه انتشار Divi 5

ما به عرضه Divi 5 بسیار متفاوت از هر نسخه قبلی Divi نزدیک می شویم. این به دلیل دامنه پروژه و ماهیت انعطاف پذیر فرآیند توسعه ما است. Divi 5 در پنج فاز منتشر خواهد شد. با هر مرحله جدید، محصول دارای ویژگی های بیشتری می شود و برای بخش بزرگتری از جامعه ما عرضه می شود.

با نزدیک شدن به مرحله بتای عمومی، حتی ممکن است استفاده از نسخه 5 Divi را در وب سایت های جدید مناسب بدانید، اگر متوجه شوید که پیشرفت های ارائه شده در Divi 5 بر هر ویژگی که ممکن است در نسخه فعلی وجود نداشته باشد، بیشتر باشد. بیایید نگاهی به پنج مرحله Divi 5 بیندازیم:

  1. فاز 1: توسعه آلفا – در این نسخه از Divi 5، API جدید خواهد بود تقریبا کامل است و بخش متوسطی از ویژگی‌های Divi در بالای API جدید توسعه می‌یابد. ما از توسعه دهندگان دعوت می کنیم تا API را بررسی کنند و در مورد بنیاد جدید Divi به ما بازخورد بدهند.
  2. فاز 2: Dev Beta – در این نسخه از Divi 5، API تکمیل خواهد شد و بسیاری از ویژگی های Divi آماده خواهند شد. ما به همکاری با جامعه توسعه‌دهنده برای رفع هرگونه باگ مربوط به API ادامه خواهیم داد.
  3. فاز 3: آلفای عمومی – در این مرحله، API نهایی می شود و بیشتر ویژگی های Divi بر روی پایه جدید توسعه می یابد. برخی از ویژگی‌ها از دست خواهند رفت، اما بیشتر ویژگی‌ها و ماژول‌های اصلی Divi در دسترس خواهند بود. در این مرحله، بخش بزرگی از مشتریان خود را برای آزمایش Divi 5 دعوت خواهیم کرد.
  4. فاز 4: بتا عمومی – در طول این مرحله، 100٪ از ویژگی های Divi بر روی پایه جدید Divi 5 ساخته خواهد شد. ما هر گونه اشکالی را که در طول انتشار عمومی آلفا پیدا شود برطرف خواهیم کرد و همچنان که نسخه بتا را برای کل جامعه Divi منتشر می کنیم، به بازخوردها توجه می کنیم. .
  5. فاز 5: انتشار رسمی – در این مرحله، Divi 5 را به‌عنوان یک به‌روزرسانی معمولی برای داشبورد وردپرس به‌طور رسمی منتشر می‌کنیم. هرکسی می‌تواند بدون ایجاد اختلال در وب‌سایت خود به Divi 5 ارتقا یابد.

نحوه دسترسی به Dev Alpha

دو نسخه توسعه اولیه (از جمله نسخه امروز) نسخه‌های محدودی خواهند بود که برای سازندگان فعال Divi مانند نسخه‌های موجود در Divi Marketplace در دسترس هستند. این به سازندگان اجازه می‌دهد تا با API جدید Divi آشنا شوند تا بتوانند محصولات خود را پورت کنند و روی ویژگی‌های جدیدی کار کنند که ممکن است پس از انتشار Divi 5 برای عموم آماده شوند.

نسخه Dev Alpha که امروز منتشر می کنیم یک نسخه محدود از Divi 5 با نسخه نسبتا کامل API است. فاقد امکانات است. برای استفاده در نظر گرفته نشده است. با این حال، پایه و اساس محکم است، ما آماده بازخورد هستیم و می خواهیم جامعه درگیر شود!

اگر یک خالق فعال Divi هستید (یعنی ماژول‌ها یا ویژگی‌های Divi خود را توسعه داده‌اید) و می‌خواهید به Dev Alpha دسترسی داشته باشید، این فرم را برای درخواست دسترسی پر کنید.

منتظر به روز رسانی ماهانه باشید

Divi 5 پروژه بزرگی است که اکثر تیم ما در بخش بهتری از دو سال اخیر روی آن کار کرده اند. با انتشار Dev Alpha، ما از اولین مانع بزرگ عبور کردیم! پس از پشت سر گذاشتن ساخت‌های اولیه توسعه، آلفای عمومی و بتای عمومی را برای بخش‌های بزرگ‌تری از جامعه باز خواهیم کرد. همه می توانند از آن استفاده کنند، آن را آزمایش کنند، و ما مطمئن خواهیم شد که همه چیز در بهترین حالت قبل از انتشار نهایی است.

حتما دنبال کنید و مشترک شوید تا به‌روزرسانی‌های Divi 5 ما را از دست ندهید. ما هر 2 هفته یک بار نسخه‌های جدید Divi 5 را ارائه می‌کنیم و هر ماه پیشرفت خود را بررسی می‌کنم. در قسمت بعدی می بینمت!