نحوه استفاده از لوگوی پویا در ماژول منوی تمام عرض Divi

نحوه استفاده از لوگوی پویا در ماژول منوی تمام عرض Divi

تغییر لوگوی وب سایت می تواند زمان بر باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که وب سایت از هدرهای مختلف برای قالب های مختلف استفاده کند. اگر از یک تصویر برای هر یک از این سرصفحه ها استفاده می کنید، باید به صورت دستی به آنجا رفته و هر کدام را تغییر دهید. خوشبختانه، Divi می تواند لوگوی وب سایت شما را به صورت پویا نمایش دهد و در وقت شما صرفه جویی کند! در این پست، نحوه استفاده از لوگوی پویا در ماژول منوی تمام عرض Divi را خواهیم دید.

بیا شروع کنیم!

چرا از لوگوی پویا استفاده کنیم؟

گزینه لوگوی پویا به کاربران Divi اجازه می دهد تا لوگوی وب سایت خود را در یک مکان تغییر دهند. این تغییر سپس در هر ماژولی که از لوگوی پویا استفاده می کند منعکس می شود. این روند را ساده می کند.

این به ویژه در هدرها مفید است و حتی در هنگام استفاده از چندین ماژول منو مفیدتر است، زیرا زمان لازم برای ایجاد تغییرات را کاهش می دهد. همچنین با فراموش کردن تغییر یکی از هدرها از اشتباه کاربر Divi جلوگیری می کند.

چرا کاربران Divi به بیش از یک ماژول منو نیاز دارند؟ Divi Theme Builder به کاربران Divi اجازه می دهد تا چندین هدر برای استفاده در صفحات مختلف وب سایت خود ایجاد کنند. این امر امکان طراحی زیادی را برای هدرها در وب سایت Divi باز می کند.

داشتن هدر برای صفحه اصلی، یکی برای وبلاگ، یکی برای صفحه خدمات، یکی برای صفحه فرود با CTA و موارد دیگر غیر معمول نیست. همچنین استفاده از لوگوی مشابه در این هدرها غیر معمول نیست. این کار به کاربر Divi نیاز دارد که هر قالب هدر را باز کند و لوگوی هر ماژول منو را تغییر دهد. حتی با استفاده از ویژگی‌های کپی و چسباندن، کاربر Divi باید هر قالب را باز کند.

نمونه ای از ایجاد تم

در مثال زیر، 10 هدر سفارشی ایجاد کردم و آنها را به صفحات مختلف وب سایت خود اختصاص دادم. هر هدر یک طراحی سفارشی با رنگ‌ها، CTA و طرح‌بندی‌های مختلف دارد، اما همه از یک لوگو استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهم لوگوی وب‌سایت خود را تغییر دهم و از لوگوی پویا استفاده نمی‌کنم، باید هر ماژول Divi Fullwidth Menu را باز کرده و تغییر را به‌صورت دستی انجام دهم.

اگر من گزینه پویا لوگو را در هر ماژول تنظیم کرده بودم، لوگو به طور خودکار در هر ماژول تغییر می کرد. بیایید ببینیم چگونه لوگو را به صورت پویا انتخاب کنیم.

نحوه استفاده از لوگوی پویا در ماژول منوی تمام عرض

برای شروع، ماژول منوی تمام عرض را که می‌خواهید برای آن از یک لوگوی پویا استفاده کنید، باز کنید. من در حال تغییر قالب هدر در Divi Theme Builder هستم. برای این مثال، من فرض می‌کنم که شما یک ماژول منو با عرض کامل از قبل با یک لوگو انتخاب شده تنظیم کرده‌اید.

Divi Theme Builder را باز کنید

برای استفاده از لوگوی پویا به آدرس زیر بروید وحشی > سازنده تم در داشبورد وردپرس شما

انتخاب کنید نماد ویرایش برای هدری که می خواهید تغییر دهید. صبر کنید تا ویرایشگر باز شود.

تغییر لوگو به محتوای پویا

سپس باز کنید تنظیمات برای ماژول منوی تمام عرض با انتخاب نماد چرخ دنده آن.

  • تنظیمات ماژول منوی عرض کامل

در تب Content، به قسمتی به نام Logo بروید. ماوس را روی تصویر لوگو نگه دارید و کلیک کنید نماد سطل زباله. همچنین در صورت تمایل می توانید روی نماد تنظیم مجدد گرد کلیک کنید.

سپس ماوس را روی ناحیه تصویر نگه دارید تا نمایان شود نماد محتوای پویا. روی نماد کلیک کنید تا گزینه های محتوای پویا باز شود.

یک مدال با گزینه های زیادی برای انتخاب باز می شود. انتخاب کنید لوگوی سایت در قسمت بالایی

لوگوی جدید را در منوی سرصفحه خود خواهید دید که در گزینه های تم Divi فهرست شده است (در یک دقیقه بیشتر در مورد آن). در زیر لوگو در تنظیمات انتخاب لوگو با پیغام “لوگوی سایت” مواجه خواهید شد. این نشان می دهد که ماژول اکنون لوگوی پویا را نمایش می دهد. روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید تا ماژول بسته شود.

سپس با کلیک بر روی رنگ سبز، طرح بندی را ذخیره کنید صرفه جویی در گوشه پایین سمت راست و کلیک کنید ایکس در گوشه سمت راست بالا برای بستن ویرایشگر.

در نهایت کلیک کنید تغییرات را ذخیره کنید در گوشه سمت چپ بالای صفحه تم ساز.

لوگوی جدید به طور خودکار در قسمت جلویی برای هر ماژول منوی تمام عرضی که برای استفاده از لوگوی پویا پیکربندی کرده اید تغییر می کند. ما نیازی به تغییر آن در این صفحه نداریم زیرا لوگو را به صورت پویا دانلود می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از محتوای پویا با Divi، وبلاگ Elegant Themes را برای «محتوای پویا» جستجو کنید.

این مجموعه مراحل را برای هر ماژول منوی تمام عرضی که می خواهید از لوگوی پویا استفاده کنید، دنبال کنید. توصیه می کنیم هنگام کپی کردن یا ایجاد هدرها، این کار را انجام دهید.

حال بیایید ببینیم که چگونه لوگوی Divi را طوری ویرایش کنیم که در ماژول منوی عرض کامل تغییر کند.

نحوه تغییر لوگو در Divi

در مرحله بعد، بیایید ببینیم چگونه به Divi بگوییم از کدام لوگو استفاده کنیم. هر زمان که می خواهید لوگو را تغییر دهید، مجموعه مراحل زیر را دنبال کنید. لوگو به صورت پویا تغییر می کند، بنابراین کاربران Divi هرگز مجبور نیستند ماژول منوی تمام عرض را برای تغییر لوگو باز کنند.

لوگوی Divi قبلا

برای اینکه بفهمیم چه خبر است، بیایید قبل و بعد از تغییر به لوگوی جلوی سایت نگاه کنیم. ابتدا، در اینجا نگاهی به لوگوی فعلی در سایت آزمایشی من داریم. این در گزینه های تم Divi تنظیم شده است.

لوگوی Divi را تغییر دهید

برای تغییر لوگوی Divi، به وحشی > گزینه های تم در داشبورد وردپرس شما تب اول General دارای فیلدی به نام Logo است. این شامل یک فیلد URL نشان‌واره، یک دکمه برای بازنشانی لوگو به حالت پیش‌فرض، و یک دکمه برای آپلود لوگو در کتابخانه رسانه است. من در حال حاضر یک مجموعه لوگو دارم که همان لوگوی است که در تصویر قبل در بالا مشاهده می شود. تصویری را که می خواهید استفاده کنید آپلود یا انتخاب کنید. انتخاب کنید در حال آپلود دکمه.

  • وحشی
  • گزینه های تم
  • 1St بخش عمومی
  • 2n.d بخش عمومی
  • در حال آپلود

این پوشه رسانه را باز می کند که در آن می توانید یک تصویر را از کتابخانه رسانه انتخاب کنید یا یک تصویر جدید آپلود کنید. لوگوی خود را انتخاب کرده و کلیک کنید به عنوان لوگو تنظیم کنید در گوشه سمت راست پایین صفحه کتابخانه رسانه.

کلیک تغییرات را ذخیره کنید در گوشه سمت چپ بالای صفحه در بالای گزینه های تم Divi. اکنون هر قالبی که شامل ماژول منوی عرض کامل با تنظیمات لوگوی پویا باشد به طور خودکار لوگو را برای نمایش لوگوی جدید شما تغییر می دهد.

Divi Logo After

قسمت جلوی سایت من اکنون لوگوی جدید را نشان می دهد، حتی اگر من تم ساز را باز نکردم و هیچ تغییری در آنجا ایجاد نکردم. این تغییر به طور خودکار در هر ماژول منوی تمام عرضی که از لوگوی پویا استفاده می کند منعکس می شود.

به عنوان مثال دیگر، وقتی یکی از قالب ها را در Theme Builder باز می کنیم، لوگوی جدید را مشاهده می کنیم. این مثال طرح هدر صفحه اصلی را با لوگوی که قبلاً به روز شده است، بدون ورودی بیشتر از من نشان می دهد.

پایان افکار

این برداشت ما از نحوه استفاده از لوگوی پویا در ماژول منوی تمام عرض Divi است. لوگوی پویا به راحتی در ماژول تنظیم می شود. استفاده از یک لوگوی پویا می تواند در زمان تغییر لوگو در وب سایت Divi در زمان زیادی صرفه جویی کند. حتی اگر فقط از یک ماژول منوی تمام عرض استفاده کنید، لوگوی پویا فرآیند را ساده می کند. هنگام استفاده از چندین ماژول، لوگوهای پویا تأثیر بیشتری در صرفه جویی در زمان و کاهش خطا دارند.

ما می خواهیم از تو بشنویم. آیا از لوگوهای پویا با ماژول منوی Fullwidth خود استفاده می کنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.