منو سایت

نحوه استفاده از وردپرس Stack Block

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از وردپرس Stack Block

به لطف معرفی بلوک های گوتنبرگ در نسخه 5.8، وردپرس سازماندهی محتوای شما و ایجاد قالب های عالی را آسان می کند. با وردپرس Stack Block، می‌توانید هر نوع بلوکی را که انتخاب می‌کنید اضافه کنید، سپس آن را به صورت عمودی نمایش دهید تا طرح‌بندی‌های زیبا و خیره‌کننده را به راحتی ایجاد کنید.

Stack Block در وردپرس چیست؟

وردپرس Stack Block یک بلوک مفید است که به شما امکان می دهد چندین بلوک را در یک ستون عمودی انباشته کنید. مانند بلوک ردیف، به شما امکان می دهد چندین بلوک را با هم گروه بندی کنید و به راحتی می توانید بلوک های خود را زیبا و مرتب نگه دارید. این یک بلوک همه کاره است زیرا می توانید هر بلوکی را که می خواهید مانند عناوین، تصاویر، دکمه ها و موارد دیگر به آن اضافه کنید.

چگونه بلوک پشته را به قالب خود اضافه کنید

افزودن Stack Block به صفحه خود با استفاده از ویرایشگر وردپرس یک فرآیند ساده است. با کلیک کردن شروع کنید نماد درج بلوک نزدیک گوشه سمت چپ بالای صفحه ویرایشگر سایت.

بر روی ابزار insert block کلیک کنید

سپس می توانید هر دو را انجام دهید جستجو کردن برای Stack Block یا تایپ کنید /پشته مستقیماً در ویرایشگر صفحه سپس ساده روی بلوک کلیک کنید برای اضافه کردن آن

یک Stack Block اضافه کنید

تنظیمات و گزینه های Stack Block

دو مجموعه تنظیمات در بلاک پشته وردپرس وجود دارد – نوار ابزار و تنظیمات پیشرفته. بیایید هر گروه را مرور کنیم تا درک بهتری از نحوه استفاده از آن به شما بدهیم.

تنظیمات نوار ابزار

مانند هر بلوکی در وردپرس، چند تنظیمات استاندارد نوار ابزار Stack Block وجود دارد. این موارد را می توان با مشاهده اسکرین شات زیر مشاهده کرد:

تنظیمات نوار ابزار پشته بلوک

  1. تبدیل به
  2. انگشت خود را بکشید
  3. حرکت فلش ها
  4. توجیه
  5. هم ترازی
  6. گزینه بیشتر

اولین تنظیم در بلوک پشته این است تبدیل به. با استفاده از این گزینه، می توانید بلوک پشته را به یک نقل قول تبدیل کنید، آن را باز کنید (گروه بندی نکنید)، آن را به ستون تبدیل کنید یا به جلد تبدیل کنید.

تبدیل تنظیمات

دو تنظیمات بعدی – کش رفتن و حرکت – به شما این امکان را می دهد که بلوک خود را به موقعیت دیگری در صفحه بکشید یا از فلش های حرکتی برای بالا و پایین بردن آن استفاده کنید.

این توجیه گزینه ای در تنظیمات نوار ابزار، تراز بلوک ها را در پشته کنترل می کند. آنها می توانند در تراز چپ، وسط یا راست باشند.

تنظیمات توجیهی

این بعدی است تراز کردن گزینه. این گزینه لزوماً تراز را کنترل نمی کند، بلکه عرض پشته را کنترل می کند. می توانید آن را تنظیم کنید هیچ یککه به پشته و تمام بلوک های داخلی اجازه می دهد حداکثر 650 پیکسل را اشغال کنند. عرض گسترده 1000px را برای پشته و تمام عرض بلوک پشته و تمام بلوک‌های داخلی را تا تمام عرض صفحه کشیده می‌کند.

تنظیمات تراز کردن بلاک پشته

آخرین گروه از تنظیمات نوار ابزار گزینه های بیشتری است. در آن می توانید یک بلوک قابل استفاده مجدد را کپی، کپی، درج، جابجا، قفل، گروه، حذف یا ایجاد کنید.

Stack Block تنظیمات بیشتر

تنظیمات بلوک پشته

چندین تنظیمات اضافی خاص برای Stack Block وجود دارد. اول، وجود دارد طرح تنظیمات. تحت گزینه‌های طرح‌بندی، می‌توانید تراز و جهت‌گیری پشته را کنترل کنید، و همچنین کنترل کنید که آیا بلوک‌های موجود در پشته باید بتوانند در چندین خط قرار بگیرند یا خیر. گزینه های توجیهی شامل چپ وسط و راست است. برای جهت یابی، می توانید انتخاب کنید که آنها را به صورت افقی یا عمودی جهت دهی کنید.

توجه داشته باشید که اگر جهت افقی را انتخاب کنید، بلوک پشته به طور خودکار به یک بلوک ردیف تبدیل می شود.

تنظیمات طرح بندی بلوک پشته

این بعدی است رنگ تنظیمات. هنگامی که یک رنگ متن را در پشته انتخاب می کنید، رنگ متن هر بلوک درج شده در آن را کنترل می کند. از طرف دیگر، هنگامی که یک رنگ پس‌زمینه را انتخاب می‌کنید، فقط یک رنگ پس‌زمینه را به خود پشته اعمال می‌کند، نه محتویات آن. در نهایت، تنظیمات رنگ پیوند تمام پیوندهای اضافه شده به بلوک پشته را کنترل می کند.

تنظیمات رنگ

در داخل تایپوگرافی تنظیمات، می‌توانید اندازه فونت، ظاهر، ارتفاع خط، فاصله حروف، تزئینات متن و حروف بزرگ را برای هر بلوک درج شده در پشته حاوی متن تنظیم کنید.

تنظیمات تایپوگرافی

دنبال می کنند بعد، ابعاد، اندازه تنظیمات. در اینجا می توانید بالشتک دور پشته را کنترل کنید. می توانید یک پد را به صورت کامل یا جداگانه برای قسمت های بالا، چپ، پایین و راست تنظیم کنید. همچنین می توانید فاصله بلوک ها را برای همه بلوک های موجود در پشته کنترل کنید.

تنظیمات اندازه

این مرز گزینه ها به شما امکان می دهند یک حاشیه و/یا شعاع حاشیه به پشته اضافه کنید.

تنظیمات حاشیه

نکات و بهترین روش ها برای استفاده موثر از بلاک پشته وردپرس

اگرچه استفاده از بلوک بسیار آسان است، چند روش برتر وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید.

هنگام اضافه کردن بلوک ها به پشته، یک راه عالی برای سازماندهی ماندن و مشاهده بلوک های خود استفاده از وردپرس است نمای فهرستی. نمای فهرست به شما امکان می دهد هر بلوک را در پشته مشاهده کنید و به راحتی آنها را بکشید تا آنها را جابه جا کنید. برای دسترسی به نمای لیست، به سادگی کلیک کنید نماد نمایش لیست تا تمام بلوک های پشته خود را آشکار کنید.

نمای لیست

همچنین، مطمئن شوید که گزینه orientation را روی حالت عمودی تنظیم کنید. تغییر به نمای افقی در تنظیمات طرح بندی، پشته شما را به یک ردیف تبدیل می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، ردیف ها بلوک ها را به صورت افقی نمایش می دهند، نه عمودی.

در نهایت، هنگام تنظیم رنگ برای پشته خود، به خاطر داشته باشید که اگر رنگ متنی را روی خود بلوک پشته تنظیم کنید، برای سایر بلوک های فرزند حاوی متن نیز اعمال می شود. اگر نمی‌خواهید رنگی را برای همه بلوک‌های پشته اعمال کنید، حتماً تنظیمات رنگ را برای تک تک بلوک‌های پشته اعمال کنید.

سوالات متداول بلوک پشته وردپرس

بلاک پشته وردپرس یک بلوک همه کاره است که می تواند در صفحات، پست ها و قالب ها استفاده شود. بنابراین احتمالاً چند سؤال دارید. امیدواریم کمک کنند.

تفاوت بین ردیف بلوک و پشته بلوک چیست؟

در حالی که بلوک های ردیف و بلوک های پشته به شما امکان می دهند مجموعه ای از بلوک ها را با هم گروه بندی کنید، تفاوت در جهت گیری است. وقتی می خواهید بلوک ها را به صورت افقی نمایش دهید باید از ردیف بلوک استفاده کنید. یک مثال عالی از زمان استفاده از بلوک خط، هنگام ساخت هدر است. به طور معمول، شما می خواهید لوگوی سایت شما و همچنین لینک های ناوبری به صورت افقی ظاهر شوند. بلوک تقریباً به همین ترتیب کار می کند. می تواند گروهی از بلوک ها را در خود جای دهد. با این حال، بلوک پشته بلوک را به صورت عمودی نمایش می دهد. یک راه عالی برای استفاده از بلوک این است که یک نوار کناری با دسته بندی پست خود بسازید.

آیا می توانم از بلوک پشته در یک الگو استفاده کنم؟

بله Stack Blocks یک راه عالی برای نمایش گروهی از بلوک ها به صورت عمودی است و به سازماندهی بلوک ها کمک می کند. این به ویژه هنگام ایجاد یک قالب سایت وردپرس کاملاً قابل ویرایش مفید است. به عنوان مثال، هنگام ایجاد یک قالب پست وبلاگ، ایده خوبی است که از بلوک برای قرار دادن عنوان پست، متا پست، بدنه پست و سایر بلوک های مربوط به پست استفاده کنید.

بسته بندی وسایل

ساخت یک وب سایت وردپرس با افزودن عناصر ساختاری مانند سطرها و ستون ها شروع می شود. بلوک پشته راهی مناسب برای افزودن ردیفی از محتوا است که به جای افقی، به صورت عمودی تراز شده است. بلوک را می توان به راحتی پیکربندی کرد تا به شما در طراحی صفحه وردپرس با استفاده از تنظیمات نوار ابزار داخلی و تنظیمات بلوک نوار کناری کمک کند. در حالی که این بلوک بومی وردپرس است، صفحه سازهایی مانند Divi گزینه های طراحی قوی تری برای بهینه سازی ساختار صفحه شما با استفاده از ماژول ها دارند.

برای اطلاعات بیشتر، سایر آموزش های بلاک وردپرس و همچنین راهنمای کامل ما در مورد بلوک های WooCommerce را بررسی کنید.

آیا تجربه استفاده از Stack Block در وب سایت خود را داشته اید؟ چگونه در نظرات زیر به ما بگویید.