منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نحوه ایجاد تصاویر زیبای هوش مصنوعی با انتشار پایدار (2023)

نحوه ایجاد تصاویر زیبای هوش مصنوعی با انتشار پایدار (2023)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ایجاد تصاویر زیبای هوش مصنوعی با انتشار پایدار (2023)

چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد ابزارهای جدید مانند Stable Diffusion، OpenAI، Midjourney و دیگر تولیدکنندگان هنر هوش مصنوعی وجود دارد. به عنوان متخصصان خلاق، ما مدیون خود هستیم که از این فناوری جدید استقبال کنیم، آنچه را که می توانیم بیاموزیم، و از آن به عنوان ابزاری برای آسان کردن زندگی خود استفاده کنیم. در این پست، ما نگاهی دقیق‌تر به Stable Diffusion و نحوه استفاده از آن برای ایجاد تصاویر فوق‌العاده هوش مصنوعی خواهیم داشت.

بیا شروع کنیم.

هوش مصنوعی مولد چیست؟

هوش مصنوعی مولد فرآیند تولید محتوای جدید بر اساس داده های موجود از طریق یادگیری ماشینی است. با استفاده از هوش مصنوعی Generative، کاربران می‌توانند محتوای مختلفی از جمله متن، تصاویر، ویدیوها و سایر داده‌های مصنوعی ایجاد کنند. برخلاف یادگیری تحت نظارت، که در آن ماشین از داده‌های برچسب‌گذاری شده برای آموزش مدل‌ها استفاده می‌کند، یادگیری ماشینی از داده‌های بدون برچسب برای یافتن الگوها و ساختارها بدون نظارت یا بازخورد استفاده می‌کند. این کار در کسری از زمانی که برای خلق کردن انسان طول می‌کشد، کار با کیفیت بالا ارائه می‌کند، بنابراین می‌تواند ابزاری فوق‌العاده مفید برای خلاقان باشد.

انتشار پایدار چیست؟

Stable Diffusion یک تولید کننده تصویر قدرتمند هوش مصنوعی است که می تواند تصاویر را از یک پیام متنی ایجاد کند. شما می توانید خروجی را با استفاده از انواع ورودی های متن توصیفی مانند سبک، قاب یا از پیش تنظیم شده ایجاد کنید. علاوه بر ایجاد تصاویر، SD می تواند به لطف طراحی و تغییر اندازه یک تصویر، به نام طراحی، قسمت هایی از تصاویر را اضافه یا جایگزین کند. شما می توانید یک تصویر تولید شده یا آپلود شده را ویرایش کنید، خواه با هوش مصنوعی ایجاد شده باشد یا خیر. مانند OpenAI، SD کاملا متن باز است، بنابراین استفاده از آن برای همه رایگان است.

انتشار پایدار

استفاده از انتشار ثابت برای تولید یک تصویر


در کانال یوتیوب ما مشترک شوید

اساساً دو روش وجود دارد که می توانید از Stable Diffusion برای ایجاد تصاویر هوش مصنوعی استفاده کنید، یا از طریق API در دستگاه محلی خود یا از طریق یک برنامه نرم افزار آنلاین مانند DreamStudio، WriteSonic یا موارد دیگر.

استودیو رویا

اگر قصد دارید Stable Diffusion را به صورت محلی نصب کنید، به کامپیوتری با مشخصات قدرتمند برای تولید سریع تصویر نیاز دارید. با این حال، با پیشرفت های اخیر، می توانید موارد زیر را مدیریت کنید:

 • سیستم عامل ویندوز، مک او اس یا لینوکس
 • کارت گرافیک با at کمترین 4 گیگابایت VRAM
 • فضای نصب 12 گیگابایت یا بیشتر، ترجیحاً از طریق درایو حالت جامد (SSD)

با این حال، اکثر کاربران SD را در یک راه‌اندازی نرم‌افزار آنلاین اجرا می‌کنند تا از مشکل تنظیم همه چیز به صورت محلی جلوگیری کنند. برای این آموزش، از نرم افزار پرچمدار SD، DreamStudio.ai استفاده خواهیم کرد. این نرم افزار دارای یک رابط کاربری ساده و شهودی با تنظیمات مختلف و ابزارهای ویرایشی است تا بیشترین بهره را از Stable Diffusion ببرید.

رابط DreamStudio

درک دستورات برای تولید تصاویر با هوش مصنوعی

قبل از ایجاد تصاویر با DreamStudio، اگر توضیحی در مورد چگونگی ایجاد بهترین دستورات برای ایجاد تصاویر انتشار پایدار نداشته باشیم، نادیده گرفته می‌شویم. به هر حال، دستورات یک جزء حیاتی در فرآیند تولید تصویر هستند. اول، مهم است بدانید که یک اعلان از سه بخش اصلی تشکیل شده است: قاب، شی و سبک. فریم اندازه و ترکیب تصویر را تعیین می کند. در مقابل، سوژه شی یا اشیاء موجود در تصویر را توصیف می کند. در نهایت، سبک ویژگی های بصری تصویر را تعیین می کند. نمونه هایی از سبک می تواند هنرمندان مشهوری مانند پابلو پیکاسو یا آنسل آدامز، یک سبک هنری یا رسانه ای مانند نقاشی اکریلیک یا رنگ روغن، هنر خط و غیره یا متن توصیفی مانند زاویه و ترکیب باشد.

به عنوان مثال، ما از DreamStudio خواستیم که تولید کند تصویر واقعی از روی شانه گلدودل و اردک نوا اسکوشیا تالینگ رتریور. در اینجا نتایج آمده است:

نمونه ای از انتشار پایدار

نکاتی برای ایجاد اعلان های موثر

برای ایجاد اعلان‌های مؤثر در انتشار پایدار، مهم است که در مورد آنچه می‌خواهید مشخص باشید. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های واضحی برای هر جزء از دستور (قاب، موضوع و سبک) ارائه کرده‌اید و مهم‌تر از همه، توصیفی باشد.

از کلمات کلیدی استفاده کنید

به عنوان یک قانون سرانگشتی خوب، سعی کنید تا حد امکان از این کلمات کلیدی استفاده کنید:

 • موضوع: چه چیزی را می خواهید در یک تصویر ببینید (به عنوان مثال: کوه، گربه، ماشین و غیره)
 • متوسط: مواد مورد استفاده مانند نقاشی دیجیتال، تصویرسازی، عکاسی و غیره.
 • سبک: این به سبک هنری مورد نظر مانند امپرسیونیست، رئالیسم، هایپررئالیستی و غیره اشاره دارد.
 • هنرمند: یک هنرمند مشهور خاص مانند رامبراند، پیکاسو و غیره را نام ببرید.
 • وضوح: استنباط می کند که تصویر چقدر واضح و دقیق است. از کلماتی مانند بسیار دقیق، فوق العاده واقعی و غیره استفاده کنید.
 • توضیحات بیشتر: برای بهبود تصویر، توصیفگرهای اضافی (اصلاح کننده) اضافه کنید
 • رنگ: رنگ‌هایی را اضافه کنید تا SD را هدایت کنید تا تصاویری با رنگ یا تن خاص ایجاد کنید، مانند آبی روشن، قرمز تیره و غیره.
 • نورپردازی: با استفاده از کلمات کلیدی مانند نورپردازی سینمایی، تاریکی و موارد دیگر، جلوه های نور را اضافه کنید.

پیام های منفی را اضافه کنید

علاوه بر کلمات کلیدی، می‌توانید از پیام‌های منفی برای هدایت SD در جهت درست استفاده کنید. اعلان‌های منفی جنبه‌هایی هستند که نمی‌خواهید در خروجی تولید خود مشاهده کنید. این یک راه عالی برای حذف عناصر ناخواسته در تصاویر شما است. به عنوان مثال، ما از این اعلان در DreamStudio به همراه این پیام منفی استفاده کردیم تا چیزهایی را که نمی‌خواهیم ببینیم کنار بگذاریم:

سریع:
تصویری از Goldendoodle در نمای واقع گرایانه از روی شانه. چمن، دریاچه و کوه های دقیق را در پیش زمینه اضافه کنید. نور سینمایی، وضوح بالا و فوکوس واضح را اضافه کنید.

اخطار منفی:
اندام اضافی، تغییر شکل، تغییر شکل، بدن خارج از کادر، آناتومی بد، واترمارک، امضا، برش خورده، کنتراست کم، نوردهی بیش از حد، هنر بد، مبتدی، آماتور، چهره مخدوش، تار، پیش نویس، دانه دار.

نتیجه:

اخطار منفی

استایل را فراموش نکنید

هنگام آشنایی با DreamStudio (یا هر هوش مصنوعی دیگری که از انتشار پایدار استفاده می کند) حتماً از انتخابگر سبک استفاده کنید. این به SD کمک می کند تا سبک مورد نظر شما را شناسایی کند و سبک انتخابی مناسب را اعمال کند. در حال حاضر 16 سبک از پیش تعیین شده وجود دارد که ظاهر متفاوتی به شما می دهد. پیشنهاد می کنیم با سبک های از پیش تعیین شده برای ایجاد انواع مختلف هنر آشنا شوید.

16 سبک از پیش تعیین شده DreamStudio:

 • بهتر کردن
 • انیمه
 • به صورت عکاسی
 • هنر دیجیتال
 • کتاب کمیک
 • هنر فانتزی
 • فیلم آنالوگ
 • نئون پانک
 • ایزومتریک
 • دامن پایین
 • اوریگامی
 • هنر خط
 • کاردستی خاک رس
 • سینمایی
 • مدل سه بعدی
 • هنر پیکسلی

استفاده از DreamStudio برای تولید تصاویر

اکنون که شما را با انتشار پایدار و نکاتی برای ایجاد تصاویر زیبای هوش مصنوعی آشنا کردیم، بیایید روی DreamStudio تمرکز کنیم. هنگام ثبت نام، 25 اعتبار دریافت خواهید کرد که معمولا برای ایجاد 125 تصویر کافی است. اگر به موارد بیشتری نیاز دارید، می توانید 1000 اعتبار برای تقریبا 5000 تصویر با قیمت 10 دلار خریداری کنید.

حساب DreamStudio

پیمایش در رابط DreamStudio

پس از ورود اولیه، به رابط DreamStudio هدایت خواهید شد. بیایید ابزارها و تنظیمات مختلف را بررسی کنیم تا بتوانید با پلت فرم تصویربرداری هوش مصنوعی آشنا شوید.

ابزار DreamStudio

 1. ایجاد برگه: جایی که شما تصاویر هوش مصنوعی را تولید خواهید کرد.
 2. تب ویرایش: برای تغییر تصاویر شما
 3. سبک: یکی از 16 سبک تصویر را انتخاب کنید.
 4. سریع: جایی که تصویری را که می خواهید ایجاد کنید، توضیح می دهید.
 5. اخطار منفی: ویژگی های تصویری که می خواهید از آنها اجتناب کنید.
 6. آپلود تصویر: بر اساس تصویر آپلود شده هوش مصنوعی ایجاد کنید.
 7. نسبت تصویر: 10 اندازه از پیش تعیین شده شامل 7:4 (896×512)، 3:2 (768×512)، 4:3 (683×512)، 5:4 (640×512)، 1:1 (512×512)، 4:5 (512×640)، 3:4 (512×683)، 2:3 (512×768) و 4:7 (512×896).
 8. تعداد تصاویر: بین 1-4 تصویر برای نمایش انتخاب کنید. هرچه تصاویر بیشتری ایجاد کنید، اعتبار بیشتری مورد نیاز است.
 9. قدرت سریع: کنترل می کند که SD چقدر به درخواست شما وزن می دهد. به طور پیش فرض، Stable Diffusion از مقدار 15 استفاده می کند که می تواند از 1-30 تنظیم شود.
 10. مراحل تولید: به طور پیش فرض، این پارامتر روی 50 تنظیم شده است. شما می توانید بین 1-100 انتخاب کنید، با مقادیر بالاتر معمولاً نتایج با کیفیت بالاتری را به همراه دارد.
 11. دانه: دانه تصادفی را به عنوان پایه تصویر مدیریت می کند. مقادیر از 1 تا تقریباً 4.3 میلیون متغیر است. استفاده از دانه مشابه با تنظیمات مشابه نتایج مشابهی را ارائه می دهد.
 12. مدل: سه مدل وجود دارد که هر کدام نتایج متفاوتی ارائه می‌دهند: Stable Diffusion v2.1، Stable Diffusion v2.1-768m، و SDXL Beta (پیش‌فرض).
 13. رویا: تصویر را بر اساس درخواست شما ایجاد می کند. DreamStudio توصیه می کند که تصویر شما به چه تعداد اعتبار نیاز دارد و به شما امکان می دهد تنظیمات خود را برای تولید تصویر کمتر یا گران تر تنظیم کنید.
 14. خروجی: اینجاست که تصاویر تولید شده شما ظاهر می شوند.

پس از ایجاد یک تصویر، روی آن کلیک کنید تا تغییراتی مانند ایجاد انواع، ویرایش، استفاده از تصویر به عنوان پایه برای تصاویر تولید شده مشابه، استفاده مجدد از همان اعلان یا دانلود آن ایجاد شود.

ابزارهایی برای تصویربرداری پراکنده قوی

تنظیم دقیق تصاویر تولید شده

پس از تولید هنر هوش مصنوعی، می توانید از تب ویرایش برای اصلاح تصاویر خود استفاده کنید. می توانید جنبه هایی از تصویر خود مانند پس زمینه، چهره ها و موارد دیگر را پاک کنید. از آنجا، می توانید یک درخواست اضافی برای ترکیب عکس اصلی خود با عکس دیگر اضافه کنید. این تکنیک که inpainting نام دارد، برای ترکیب سبک ها یا تم ها در تصاویر شما عالی است. به عنوان مثال، تصویری از یک فضانورد ایجاد کردیم، سپس پس‌زمینه اصلی عکس را حذف کردیم.

پاک کن انتشار پایدار

سپس یک اعلان اضافی ایجاد کردیم تا از SD بخواهیم تصویری از سطح ماه با نورپردازی سینمایی و حجمی با وضوح فوق العاده بالا و واقع گرایی اضافه کند. نتایج به خوبی کار می کنند.

اضافه کردن یک پس زمینه جدید

با گذشت زمان، انتظار داریم DreamStudio این ابزارهای ویرایش را گسترش دهد تا ایجاد ترکیب های عالی، جلوه های خیره کننده و موارد دیگر را آسان تر کند.

ذخیره تصاویر تولید شده

وقتی آماده به اشتراک گذاشتن خلاقیت خود با جهان هستید، DreamStudio کار را آسان می کند. با نگه داشتن ماوس روی تصویر، روی دکمه دانلود در پنجره اصلی پیش نمایش تصویر کلیک کنید.

دانلود تصویر

همچنین، می‌توانید روی تصویر کلیک کنید تا یک پیش‌نمایش بزرگ‌تر ظاهر شود، سپس روی دکمه دانلود از پیش‌نمایش تصویر کلیک کنید.

پیش نمایش تصویر Stable Diffusion

در نهایت پس از کلیک بر روی دکمه دانلود، می توانید تصویر خود را در اندازه اصلی دانلود کنید و یا با پرداخت هزینه ای ناچیز (اعتبار) آن را بزرگ کنید.

مقیاس بندی تصویر با انتشار پایدار

افکار نهایی در مورد انتشار پایدار

Stable Diffusion یک فناوری نوآورانه است که شیوه خلق هنرمندان را متحول می کند. با استفاده از پیام های متنی موثر و توصیفی، می توانید تصاویری با کیفیت بالا ایجاد کنید و آنها را مطابق با نیاز خود ویرایش کنید. استفاده از Stable Diffusion، همراه با سایر هوش مصنوعی مولد مانند Midjourney، Photosonic و دیگران، به یک روش محبوب برای ایجاد هنر دیجیتال تبدیل شده است. همانطور که هوش مصنوعی مولد تکامل می یابد، استفاده مسئولانه و اخلاقی از آن مهم است. به هر حال، هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار کمکی طراحی شده است، نه جایگزینی برای کار.

اگر می خواهید درباره هوش مصنوعی مولد و ابزارهای مورد استفاده برای ایجاد آن بیشتر بدانید، برخی از پست های دیگر ما را در مورد همه چیزهای هوش مصنوعی بررسی کنید: