منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه دسترسی به کتابخانه های مختلف در Divi

نحوه دسترسی به کتابخانه های مختلف در Divi

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه دسترسی به کتابخانه های مختلف در Divi

سازمان می تواند تفاوت بزرگی در زمان و تلاشی که برای یک کار انجام می دهید ایجاد کند. نزدیک بودن ابزارهای قابل اعتماد باعث می شود کاری که روی آن کار می کنید سریعتر پیش رود. این نیز هنگام ساخت وب سایت شما اهمیت دارد. با Divi، ما مطمئن می شویم که می توانید تمام عناصر طراحی خود را در نوک انگشتان خود داشته باشید. این کار از طریق کتابخانه های Divi انجام می شود. شما می توانید به روش های مختلف به کتابخانه های مختلف Divi دسترسی داشته باشید. در پست امروز، تفاوت بین کتابخانه های Divi، مکان یافتن آنها و نحوه استفاده از آنها را بررسی خواهیم کرد. ما بر کتابخانه جدید Divi Theme Builder تاکید ویژه ای خواهیم داشت که به شما امکان می دهد قالب های مختلف خود را نیز سازماندهی کنید!

بیایید به آن برسیم.

تفاوت بین کتابخانه های Divi چیست؟

اساساً اکثر کتابخانه های Divi به همین صورت کار می کنند. وقتی ماوس را روی یک ماژول، ردیف یا بخش نگه می‌دارید، می‌توانید به کتابخانه‌ای پر از ذخیره‌های گذشته خود دسترسی پیدا کنید. وقتی تو روی نماد مثبت کلیک کنید در یک عنصر شما دو گزینه دارید: یک مورد جدید یا افزودن از کتابخانه اضافه کنید.

دکمه Add to Library را می توان در Divi Builder پیدا کرد

با کلیک بر روی افزودن از کتابخانه، به کتابخانه موارد ذخیره شده دسترسی خواهید داشت. در تصویر زیر می بینیم که هنگام تلاش برای دسترسی به کتابخانه ماژول ها چگونه به نظر می رسد.

به بخش افزودن از کتابخانه در پنجره بازشو دسترسی داشته باشید

با این حال، چگونه موارد را به کتابخانه آن وارد کنیم؟ بیایید قبل از اینکه به تفاوت بین کتابخانه Divi فکر کنیم، نگاهی گذرا به آن بیندازیم.

چگونه یک مورد را به کتابخانه مربوطه اضافه کنیم

فرض کنید یک چیدمان شگفت انگیز ایجاد کرده اید. صفحه عالی به نظر می‌رسد، ماژول‌های شما همان جایی هستند که باید باشند، و می‌خواهید طرح‌بندی را ذخیره کنید تا بتوانید درست در صفحه دیگری از آن استفاده کنید. برای انجام این کار، ما روی نماد بنفش در وسط صفحه با سه نقطه کلیک کنید. با این کار منوی صفحه باز می شود.

در حال آماده شدن برای افزودن یک آیتم - یک طرح بندی - به کتابخانه آن

از آن به بعد من خواهم کرد روی نماد ذخیره در کتابخانه کلیک کنید. این نماد را به خاطر داشته باشید زیرا از آن برای افزودن عناصر مختلف Divi به کتابخانه مربوطه استفاده می شود.

یک طرح‌بندی به کتابخانه طرح‌بندی اضافه کنید

پس از اتمام این مرحله، حالت Save to Library را مشاهده می کنیم. حداقل ما یک نام به طرح خود اختصاص می دهیم و روی دکمه آبی ذخیره در کتابخانه کلیک کنید. می‌توانید کتابخانه خود را با افزودن آن به یک دسته، سازماندهی بیشتری کنید، یا سازمان خود را ارتقا دهید و – و گردش کار – مهارت‌های خود را با ذخیره طرح‌بندی خود در Divi Cloud ارتقا دهید تا بتوانید از آن در وب‌سایت‌های مختلف استفاده کنید.

ذخیره طرح ما در Divi Layout Library

با ذخیره‌سازی طرح‌بندی، اکنون می‌توانیم تفاوت بین کتابخانه‌های Divi را بیشتر بررسی کنیم

کار با Divi Layout Library

در Divi، یک عنصر یک ماژول، ردیف، بخش و طرح است. هر بار که یکی از این موارد را ذخیره می کنیم – خارج از Divi Cloud – در کتابخانه Divi Layout ذخیره می شود. کتابخانه layout Divi به ما امکان می دهد به عناصر ذخیره شده دسترسی داشته باشیم. همچنین به ما این امکان را می دهد که اقلام خود را مرتب کنیم. ما می‌توانیم دسته‌ها را ایجاد کنیم، برچسب‌ها را مدیریت کنیم، و همچنین می‌توانیم عناصر را در کتابخانه Divi Layout وارد یا صادر کنیم. توجه داشته باشید که اگر یک مورد جهانی است، یک کره سبز در کنار آن وجود دارد.

نگاهی به کتابخانه طرح‌بندی Divi

همچنین توجه کنید که چگونه ستونی در صفحه Divi Layout Library وجود دارد که به آن می گویند تایپ کنید، که نشان دهنده خانواده ای است که یک عنصر به آن تعلق دارد. عنصر جدید ما، صفحه فرود Divi Choco، به عنوان طرح‌بندی نامیده می‌شود. طرح‌بندی‌ها می‌توانند از بخش‌ها، ردیف‌ها و ماژول‌های متعدد تشکیل شوند. بخش ها می توانند شامل چندین ردیف و ماژول باشند، اما فقط می توانند از یک بخش تشکیل شوند. ردیف ها توسط تعدادی ستون و ماژول پوشانده می شوند. باز هم، ما فقط می توانیم یک ردیف را به عنوان یک عنصر در کتابخانه طرح بندی Divi ذخیره کنیم. ما می توانیم ماژول ها را می توان به طور جداگانه از ردیف ها، ستون ها و بخش ها در کتابخانه طرح بندی Divi ذخیره کرد.

کتابخانه برگه ها

برای دسترسی به بخش کتابخانه، ابتدا روی نماد آبی پلاس کلیک کنید زیر هر بخش در Divi Builder.

از Divi Builder به کتابخانه Divi Section دسترسی پیدا کنید

سپس بلافاصله گزینه اضافه کردن یک بخش جدید و خالی به صفحه خود را مشاهده می کنیم. با این حال، ما همچنین می‌توانیم به بخش‌هایی که در کتابخانه طرح‌بندی Divi – یا Divi Cloud – در اختیارمان ذخیره کرده‌ایم دسترسی داشته باشیم.

کتابخانه زبانه‌دار Divi

اگر به حساب Elegant Themes و Divi Cloud خود وارد شده باشید، نماد خود را در سمت راست بالا و همچنین مکان اضافه شده توسط My Divi Cloud را به منوی مکان‌های خود خواهید دید. با کلیک بر روی تصویر کوچک مورد برگه خود، سه گزینه داریم. ما می‌توانیم یک نسخه نمایشی زنده از بخش را ببینیم، از آن استفاده کنیم، یا آن را با Divi Builder ویرایش کنیم. علاوه بر آن، ما همچنین می توانیم آن را دوست داشته باشیم و آن را به Divi Cloud منتقل کنیم.

مدیریت کتابخانه بخش بخش

مدیریت کتابخانه خط Divi

ما مراحل مشابهی را برای دسترسی به کتابخانه ردیف انجام می دهیم. به جز در حال حاضر ما روی دکمه سبز رنگ افزودن ردیف جدید کلیک کنید.

یک ردیف جدید با استفاده از کتابخانه ردیف اضافه کنید

سپس ما انجامش خواهیم داد افزودن از کتابخانه را انتخاب کنید برای دیدن ردیف هایی که در کتابخانه طرح بندی Divi خود ذخیره کرده ایم.

کتابخانه ردیف Divi در کتابخانه طرح بندی Divi

به یاد داشته باشید که نمی توانید چندین ردیف را در یک عنصر ذخیره کنید. اگر می خواهید چندین ردیف را نگه دارید، باید ردیف های گفته شده را در یک بخش نگه دارید. سپس باید این بخش را به کتابخانه بخش اضافه کنید.

مزایای کتابخانه ماژول

کتابخانه ماژول به شما امکان می دهد ماژول های جداگانه را ذخیره کنید. به شخصه، این کتابخانه پر استفاده من است. کتابخانه ماژول‌ها همچنین به شما امکان می‌دهد ماژول‌های شخص ثالث، مانند ماژول‌های موجود در بازار Divi را در کتابخانه ماژول‌ها ذخیره کنید. هر زمان که فرصت اضافه کردن یک ماژول جدید را داشتید، همچنین می توانید ماژول هایی را از کتابخانه ماژول ها از طریق Divi Builder اضافه کنید.

کتابخانه ماژول های Divi - با ماژول های جهانی - در کتابخانه طرح بندی Divi

در تصویر بالا توجه کنید که ما چندین ماژول Blurb و یک ماژول آکاردئون داریم. همه آنها ماژول های جهانی هستند که می توانیم آنها را با نماد کره سبز در پایین سمت راست تشخیص دهیم.

معرفی Divi Cloud Library

با معرفی Divi Cloud Library، تفاوت بزرگی بین کتابخانه های Divi ظاهر می شود. تا به حال، همه عناصر ما – ماژول ها، ردیف ها، ستون ها و طرح بندی ها – محلی برای میزبان وب انتخابی ما بودند. با Divi Cloud، می‌توانیم همین عناصر را در فضای ابری ذخیره کنیم و در چندین وب‌سایت به آن‌ها دسترسی داشته باشیم. دیگر نیازی به صادرات و واردات اقلام بین وب سایت ها نخواهید داشت. فقط با داشتن یک حساب Divi Cloud، هدری که در وب سایت A ایجاد کرده اید قابل دسترسی است و در وب سایت B تا Z استفاده می شود.

قطعه ای از Divi Cloud Library

برای دسترسی به موارد ذخیره شده در Divi Cloud، My Divi Cloud را انتخاب کنید از منوی مکان‌ها در سمت چپ مدال که در صورت نیاز به افزودن یک مورد جدید باز می‌شود. همچنین متوجه خواهید شد که یک ابر آبی در گوشه سمت راست پایین عنصر ظاهر می شود تا نشان دهد که عنصری از کتابخانه Divi Cloud شما است.

کتابخانه Divi Theme Builder

بچه جدید در بلوک، Divi’s Theme Builder Library، طعم زیادی به کتابخانه‌های ما می‌افزاید. با کتابخانه جدید Divi’s Theme Builder، نه تنها می‌توانیم قالب‌های سرصفحه، پاورقی و بدنه را ذخیره کنیم، بلکه می‌توانیم تکالیف مربوطه را نیز ذخیره کنیم.

در کتابخانه Divi Theme Builder ذخیره کنید

این یعنی چی؟ اگر ما یک قالب پست وبلاگ ایجاد کرده ایم که برای همه پست های وبلاگ ما اعمال می شود، می توانیم آن را در قالب ذخیره کنیم، سپس آن را در کتابخانه Divi Theme Builder ذخیره می کنیم. وقتی اکنون این را به Divi Cloud وصل می کنیم، می توانیم دقیقاً همان الگو را با آن به همه پست های وبلاگ اختصاص دهیم و آن را به یک نصب کاملاً جدید Divi اضافه کنیم. این به ما کمک می‌کند هنگام ساخت وب‌سایت در زمان صرفه‌جویی کنیم، گردش کار را بهینه کنیم و در وقت و انرژی ما صرفه‌جویی کنیم.

قالب ها را در Divi Theme Builder درج کنید

وقتی مجموعه‌های قالب را در معادله قرار دهیم، می‌توان یک قدم جلوتر رفت. این یک تفاوت کلیدی بین کتابخانه های Divi را برجسته می کند. در حالی که در سطح عنصر می توانیم تنها یک عنصر یا گروهی از عناصر را در یک طرح نگه داریم. با Divi Theme Builder، می‌توانیم بسته‌های طرح‌بندی خودمان را ایجاد کنیم و همچنین صفحات، پست‌ها، محصولات و غیره را که به آن‌ها اختصاص داده شده‌اند را با کلیک یک دکمه ذخیره کنیم.

کیت های تم ساز را به کتابخانه Divi Theme Builder صادر و ذخیره کنید

در نتیجه

کتابخانه های مختلفی که با Divi ارائه می شوند به ما امکان می دهند عناصر مختلفی را که استفاده می کنیم سازماندهی کنیم. ما می‌توانیم با ذخیره اقلام در کتابخانه‌های مربوطه به طرح‌ها، طرح‌بندی‌ها و موارد دیگر به صورت روزانه دسترسی داشته باشیم. وقتی Divi Cloud را به ترکیب اضافه می کنیم، می توانیم دارایی های زیبای خود را به دامنه ها و میزبان های وب مختلف بیاوریم. زمان در فرآیندهای ساخت وب ما صرفه جویی می شود زیرا اکنون راه حل ظریف تری برای مدیریت دارایی هایی که در Divi ایجاد کرده ایم داریم.