منو سایت

نمایش مدرسه مازوما | مازوما موبایل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نمایش مدرسه مازوما | مازوما موبایل

تابستان امسال Maz و تیم Mazuma Mobile در حال بازدید از مدارس محلی در شمال لنکاوی و کامبریا هستند تا اهمیت پایداری و بازیافت در صنعت فناوری را به کودکان آموزش دهند. ما دقیقاً توضیح خواهیم داد که چه کاری انجام می دهیم، چگونه به محیط زیست کمک می کنیم و چگونه همه می توانند درگیر شوند. هر کسی که در سخنرانی ما شرکت می کند، یک کیف خوب برای بردن به خانه می گیرد و از همه بهتر، می تواند ماز را ملاقات کند! پس دقیقاً چه چیزی را در نمایش جاده ای خود پوشش خواهیم داد؟

ما کی هستیم و چرا در مدارس حضور داریم؟

اینجا در Mazuma Mobile، تلفن‌های همراه قدیمی یا شکسته و همچنین ساعت‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و کنسول‌های بازی را بازیافت می‌کنیم. ما به مشتریان خود برای لوازم قدیمی که دیگر به آنها نیاز ندارند پول می دهیم، بنابراین آنها از خرج کردن پول خلاص می شوند و وسایلی که به ما می دهند به درستی بازیافت می شوند – این یک وضعیت برد-برد است! Maz و تیم Mazuma در یک ماموریت هستند تا به مردم کمک کنند تا بفهمند چرا بازیافت تلفن های قدیمی آنها برای کره زمین مفید است و مردم چگونه می توانند کمک کنند.

پایداری و تغییرات کوچکی که همه ما می توانیم ایجاد کنیم

همه ما به دنبال انتشار کلمه در مورد پایداری و اهمیت آن هستیم. پایداری یعنی تغییر روش زندگی هر روزه برای کاهش تاثیر منفی خود بر روی کره زمین. حتی چیزی به کوچکی مراجعه به صفحه فروش موبایل ما و معامله با یک تلفن قدیمی برای پول نقد می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند و به محافظت از آن کمک کند:

  • سیاره ما
  • گیاهان و اکوسیستم ها
  • منابع طبیعی

ایجاد عادات خوب در مورد استفاده مجدد و بازیافت مکانی عالی برای شروع افراد در هر سنی است، و تضمین می کند که چیزهایی که استفاده می کنیم بلافاصله به محل دفن زباله ختم نمی شوند زیرا آنها را به درستی بازیافت نکرده ایم. مقوا، پلاستیک و حتی وسایل برقی قابل استفاده مجدد و بازیافت هستند و همه باید به وظیفه خود عمل کنند.

دیدار ماز با دانش آموزان

مشکل زباله های الکترونیکی

در بریتانیا، 98 درصد از خانواده ها حداقل یک تلفن همراه دارند و از هر پنج خانه یک خانه دارای چهار دستگاه یا بیشتر است. این تعداد زیادی از تلفن ها است، اما وقتی آنها از کار می افتند، خراب می شوند یا شخصی به مدل جدیدتر ارتقا می یابد، چه اتفاقی می افتد؟

سالانه میلیون‌ها گوشی در سطل زباله قرار می‌گیرند، یا در کشوهای خانه رها می‌شوند یا بدتر از آن، در سطل زباله. این وسایل با نام زباله های الکترونیکی یا زباله های الکترونیکی شناخته می شوند و یک مشکل بزرگ زیست محیطی هستند. زباله های الکترونیکی شامل همه چیز از تلفن، لپ تاپ، کنسول، کامپیوتر و سایر لوازم الکتریکی است که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. متوسط ​​خانوارهای بریتانیا شصت قلم از فناوری های استفاده نشده یا منسوخ دارند و تخمین زده می شود که در حال حاضر حدود 57 میلیون تن زباله الکترونیکی در محل دفن زباله وجود دارد. این همان وزن 11.4 میلیون فیل است!

زباله های الکترونیکی نگرانی فزاینده ای برای سیاره ما هستند. تلفن‌های همراه مملو از مواد شیمیایی مضر هستند که وقتی به طور ایمن در داخل دستگاه قرار می‌گیرند، هیچ خطری ندارند، اما اگر سال‌ها و سال‌ها دور ریخته شوند و در محل دفن زباله رها شوند، این مواد می‌توانند به اکوسیستم اطراف آسیب برسانند. این مواد شیمیایی پتانسیل آلودگی منابع آب و خاک را دارند و به موجوداتی که در آنجا زندگی می کنند آسیب می رسانند.

مردم دوست دارند جدیدترین تلفن را داشته باشند، اما هر چه بیشتر دستگاه های خود را جایگزین کنیم، زباله های الکترونیکی بیشتری ایجاد می کنیم. مهم‌تر از آن، نیمی از زباله‌های الکترونیکی هنوز در شرایط قابل استفاده هستند و می‌توان آن‌ها را تعمیر، استفاده مجدد یا بازیافت کرد – اینجاست که Mazuma وارد می‌شود.

ماموریت مازوما

هدف ما جلوگیری از انداختن میلیون ها تلفن همراه قدیمی به سطل زباله با خرید آنها از مردم برای بازسازی یا بازیافت است. ما هر ماه بیش از 20000 تلفن همراه را بازیافت می کنیم، یا با تمیز کردن آنها و یافتن خانه جدید و یا با بازیافت صحیح آنها در صورت شکستگی غیرقابل تعمیر.

خدمات ما به موارد زیر کمک می کند:

  • کاهش زباله های الکترونیکی
  • به جای دور انداختن وسایل قدیمی از آنها استفاده مجدد کنید
  • هر چیزی را که نمی توانیم دوباره استفاده کنیم بازیافت کنیم

ما حتی دانشمند خود مازوما را داریم که در حال کار بر روی چگونگی استخراج فلزات از تلفن های قدیمی است تا بتوان آنها را ذوب کرد و برای ساختن چیزهای جدید مانند جواهرات استفاده کرد.

ماز بیرون با دانش آموزان

شما چه کمکی میتوانید بکنید؟

ایجاد تغییرات کوچک در شیوه زندگی همه ما بهترین راه برای مبارزه با زباله های الکترونیکی و اثرات منفی آن بر محیط زیست است. این شامل حفاری تمام آن تلفن‌های همراه قدیمی و مبادله آن‌ها با پول نقد است تا کارشناسان Mazuma بتوانند از فناوری قدیمی شما به درستی استفاده مجدد یا بازیافت کنند. ما تا آنجا که ممکن است این را آسان کرده ایم تا بفهمیم چقدر می توانید برای دستگاه های قدیمی خود دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر گوشی های قدیمی سامسونگ دارید که می خواهید بفروشید، به صفحه Sell My Samsung ما بروید تا در عرض چند دقیقه قیمت را دریافت کنید. از طرف دیگر، اگر آیفون دارید، به Sell My iPhone بروید و ببینید امروز چقدر می توانید پول بگیرید.

ما واقعا مشتاقانه منتظریم تا به جاده ها برسیم و به مردم در مورد پایداری و اینکه چگونه کاری که ما در Mazuma انجام می دهیم به محیط زیست کمک می کند آموزش دهیم. اگر ماز را در این تابستان بیرون می بینید، به او دست بزنید!

ما همیشه خوشحالیم که از معلمان یا مدارسی در شمال لنکاوی و کامبریا که به Mazuma Roadshow علاقه دارند بشنویم. از طریق ایمیل Mar[email protected] با ما تماس بگیرید تا ماز و تیم را ملاقات کنیم.