منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکاتی که قبل از بازیافت گوشی خود باید به خاطر بسپارید

نکاتی که قبل از بازیافت گوشی خود باید به خاطر بسپارید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکاتی که قبل از بازیافت گوشی خود باید به خاطر بسپارید

در حال حاضر تعداد تلفن های همراه در بریتانیا بیشتر از تعداد افراد است. یعنی تعداد زیادی گوشی بدون استفاده وجود دارد. اما با گوشی های بلااستفاده، ناخواسته یا خراب خود چه می توانید بکنید؟ شما می توانید با بازیافت تلفن همراه خود از طریق گزینه های مختلف به محیط زیست کمک کنید و همزمان مقداری درآمد کسب کنید.

چگونه تلفن همراه قدیمی خود را بازیافت کنیم

تلفن های همراه حاوی موادی هستند که در صورت دفع نادرست برای محیط زیست و افراد بسیار مضر هستند. برخی شامل موادی مانند جیوه و سرب هستند که با ایجاد سرطان در انسان مرتبط بوده و در صورت انتشار در محیط می توانند بسیار خطرناک باشند. اگرچه تلفن های مدرن حاوی مواد مضر بسیار کمتری نسبت به تلفن های همراه قبلی هستند، اما در صورت دور انداختن نادرست می توانند مضر باشند.

گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند از رفتن تلفن شما به محل دفن زباله و آسیب رساندن به سیاره جلوگیری کند. همه این گزینه ها نه تنها یک راه حل مسئولانه ارائه می دهند، بلکه می توانند به عنوان یک مالک برای شما مفید باشند!

من گوشی را به یک شرکت بازیافت موبایل می فروشم

وقتی صحبت از نحوه بازیافت تلفن همراه قدیمی می شود، ما می توانیم کمک کنیم! Mazuma Mobile هزینه گوشی های قدیمی شما را به شما پرداخت می کند و از طرف شما از بازیافت تلفن همراه مراقبت می کند. چه یک گوگل پیکسل قدیمی داشته باشید و چه به دنبال جایگزینی تلفن همراه سامسونگ باشید، این روند آسان است. در سایت ما ثبت نام کنید و تلفن خود را از طریق گزینه های پست رایگان ما برای ما ارسال کنید. اگر بیش از ده گوشی برای فروش دارید، ما مجموعه پیک رایگان را برای آنها ترتیب می دهیم و سپس هزینه تلفن همراهتان را در روز تحویل گرفتن به شما پرداخت می کنیم. شما می توانید بیش از 200 پوند برای هر گوشی برنده شوید! ببینید چگونه کار می کند تا در مورد اتفاقاتی که هنگام بازیافت گوشی خود می افتد بیشتر بدانید.

نکاتی که قبل از بازیافت گوشی خود باید به خاطر بسپارید

اگرچه بازیافت تلفن‌های همراه با Mazuma آسان است، اما باید به خاطر داشته باشید که ممکن است همچنان حاوی اطلاعات شخصی باشند. بنابراین، قبل از اینکه گوشی قدیمی خود را بفروشید، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید:

  • سیم کارت خود را از گوشی خارج کنید – سیم کارت های تلفن همراه حاوی اطلاعات شخصی زیادی مانند شماره تلفن و پیامک های قدیمی هستند. پس فراموش نکنید که سیم کارت خود را قبل از ارسال گوشی برای بازیافت بردارید. همچنین برای گوشی جدید خود به سیم کارت خود نیاز خواهید داشت. با این حال، اگر سیم کارت قدیمی خود را دور انداختید، برای محافظت از اطلاعات شخصی خود، حتما تراشه فلزی را قبل از دور انداختن جدا کنید.
  • تمام کارت های حافظه را از گوشی خارج کنید – برخی از تلفن ها از کارت های Micro SD برای تامین حافظه اضافی استفاده می کنند. هر کارت حافظه باید قبل از بازیافت از تلفن همراه خود خارج شود.
  • تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید – در طول عمر آن، احتمالاً از تلفن همراه خود برای ذخیره اطلاعات شخصی زیادی استفاده کرده اید. تلفن شما حاوی اثر انگشت دیجیتال شما، از جمله جزئیات ورود به حساب و سابقه مرور است. می‌توانید با انجام بازنشانی به تنظیمات کارخانه در گوشی خود، تمام این اطلاعات شخصی و تنظیمات سفارشی را حذف کنید.
  • قفل پین را بردارید اگر از یک کد پین یا یک صفحه قفل برای محافظت از تلفن همراه خود استفاده کرده اید، باید قبل از بازیافت گوشی خود آنها را حذف کنید. اگر روش‌های دیگری غیر از روش ما انتخاب کنید، این امکان را به شما می‌دهد که در آینده توسط افراد دیگر از تلفن همراه شما استفاده شود.

هدیه دادن تلفن به یکی از دوستان یا اعضای خانواده

تماس با خانواده و دوستان می تواند به عزیزان نیازمند کمک کند. ممکن است شخصی به یک تلفن جدید نیاز داشته باشد، خواه پسرخاله، خواهرزاده، برادرزاده یا پدربزرگ و مادربزرگ باشد. تصور کنید چه لذتی می توانید با هدیه دادن دستگاه قدیمی خود به آنها به ارمغان بیاورید.

نکاتی که قبل از بازیافت گوشی خود باید به خاطر بسپارید

حتی اگر تلفن قدیمی شما خراب یا آسیب دیده باشد، هنوز راه هایی وجود دارد که یکی از اعضای خانواده می تواند از آن بهره مند شود. به عنوان مثال، فرض کنید یک آیفون ۱۱ قدیمی دارید که روزهای بهتری را به خود دیده است. با مراجعه به صفحه Sell My iPhone ما، می‌توانید برای دستگاه پول نقد دریافت کنید یا آن را به کسی هدیه دهید تا خودش بتواند آن را بفروشد. عمل دادن می تواند هم برای دهنده و هم برای گیرنده رضایت ایجاد کند. به علاوه، می تواند شما را از یافتن آن هدیه تولد لحظه آخری که کاملا فراموش کرده اید نجات دهد!

اهدای گوشی به امور خیریه

تلفن همراه برای خانواده های کم درآمد ضروری است. می‌تواند برای آنها راه نجاتی برای جستجوی کمک حیاتی فراهم کند و فرصتی برای دسترسی به فرصت‌های اضافی مانند آموزش آنلاین و مشاغل با درآمد بهتر به آنها ارائه دهد. اگر با تلفن های قدیمی خود مشکل دارید، همیشه می توانید آنها را مستقیماً به یک موسسه خیریه اهدا کنید.

از طرف دیگر، اهدای تلفن می‌تواند به موسسه خیریه دارایی برای فروش برای جمع‌آوری سرمایه برای برخی از کارهای شگفت‌انگیز که برای جامعه خود انجام می‌دهند، بدهد. فروش یک تلفن تنها می تواند حدود 20 پوند برای یک دستگاه قدیمی یا تا 200 پوند برای مدل جدیدتر افزایش دهد. این پول می تواند کمک زیادی به تغییر زندگی یک فرد کند. شاید به این فکر می کنید که «ارزش تلفن من چقدر است؟» و می خواهید مستقیماً پول را اهدا کنید. اگر چنین است، گوشی قدیمی خود را به ما بفروشید و ببینید چه تفاوتی می توانید ایجاد کنید.

فروش یا دفع صحیح شارژرها و لوازم جانبی تلفن قدیمی

نکاتی که قبل از بازیافت گوشی خود باید به خاطر بسپارید

راه های زیادی برای دور انداختن صحیح شارژرها و لوازم جانبی تلفن قدیمی وجود دارد. خواه شارژر یا مجموعه ای از هدفون باشد، مکان هایی برای بازیافت صحیح آنها وجود دارد که زباله های الکتریکی را که به محل دفن زباله ختم می شود محدود می کند.

  • مراکز بازیافت – اکثر مراکز بازیافت محلی شارژر، کابل و اقلام الکتریکی را می پذیرند. با مقامات محلی خود تماس بگیرید و بپرسید که نزدیکترین مکان برای بازیافت اقلام قدیمی که دیگر نیازی ندارید کجاست.
  • انرا پس بفرستید – در تلاش برای جلوگیری از ضایعات الکتریکی و ترویج زنجیره تامین پایدارتر، اکثر تولیدکنندگان بزرگ تلفن همراه، مانند اپل، ممکن است بتوانند یک شارژر قدیمی را برای بازیافت ببرند. اگر لوازم جانبی مانند هدفون یا ایرپاد است، می‌توانید آن‌ها را معامله کنید و پول بیشتری کسب کنید.
  • خرده فروشان برق – بسیاری از زنجیره‌های خرده‌فروشی بزرگ برق نیز یک طرح بازیافت برای اقلام الکتریکی ناخواسته ارائه می‌دهند. به نزدیکترین فروشگاه خود بروید و ببینید آیا آنها آماده خرید هستند یا خیر.

اگر مطمئن نیستید که آیا آیفون یا سایر دستگاه‌های تلفن همراه خود را به ما بفروشید، دریغ نکنید که از توصیفات شگفت‌انگیز ما دیدن کنید تا مطمئن شوید بهترین خدمات بازیافت آنلاین تلفن همراه را ارائه می‌دهیم. فروش تلفن خود نزد ما کارآمدترین و دوستدار محیط زیست برای خلاص شدن از شر تلفن قدیمی است، به خصوص اگر نگران اطلاعات شخصی خود هستید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد حذف اطلاعات شخصی از تلفن همراه قدیمی خود، از ابزار پاک کردن اطلاعات آنلاین ما استفاده کنید.