منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وقتی گوشی خود را بازیافت می کنید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی گوشی خود را بازیافت می کنید چه اتفاقی می افتد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وقتی گوشی خود را بازیافت می کنید چه اتفاقی می افتد؟

بسیاری از ما می خواهیم تغییراتی ایجاد کنیم، به خصوص وقتی نوبت به کاهش میزان زباله تولید می شود. در حالی که ممکن است بهترین نیت ها را داشته باشیم، دانستن اینکه از کجا شروع کنیم می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه بازیافت تلفن همراه می تواند کمک کننده باشد.

فروش دستگاه های قدیمی خود به صورت نقدی یک راه عالی برای به دست آوردن پول نقد اضافی است، اما مردم اکنون به اهمیت زیست محیطی بازیافت تلفن همراه پی برده اند. این فقط می تواند چیز خوبی باشد و تعداد افرادی که از خدمات بازیافت گوشی ما استفاده می کنند در حال افزایش است

با این حال، بسیاری از مردم اغلب از ما می پرسند که واقعاً پس از اینکه تلفن ها را از دست شما برداریم، با آنها چه می کنیم. بنابراین بیایید دریابیم که چرا بازیافت تلفن های قدیمی برای کره زمین مفید است و چگونه اتفاق می افتد.

تعیین اینکه آیا گوشی قابل ارتقا است یا خیر

قبل از اینکه حتی به بازیافت یک تلفن همراه قدیمی فکر کنیم، ابتدا باید تصمیم بگیریم که آیا می توان گوشی را بازسازی کرد و دوباره فروخت. استفاده مجدد از تلفن های همراه قدیمی یکی از مهمترین جنبه های هر طرح بازیافت است. یک تلفن همراه قدیمی که ممکن است برای شما سطل زباله باشد، در صورت دور ریختن نادرست می تواند به طور قابل توجهی بر محیط زیست تأثیر بگذارد.

پیدا کردن یک خانه جدید برای یک تلفن همراه دست دوم بهترین راه حل است، به خصوص اگر تلفن در وضعیت خوبی کار کند. فقط به این دلیل که یک دستگاه دیگر برای شما مفید نیست، به این معنی نیست که شخص دیگری نمی تواند از آن بهره مند شود.

ما تمام تلفن‌هایی را که اینجا در Mazuma Mobile دریافت می‌کنیم، به‌طور کامل بررسی می‌کنیم تا مشخص کنیم که آیا می‌توان آن‌ها را فوراً به‌عنوان یک تلفن کارآمد دوباره فروخت، قبل از فروش مجدد به کمی TLC از ما نیاز دارد یا اینکه بازیافت بهترین گزینه است. پس از تعمیر دستگاه، آن را در فروشگاه Mazuma برای فروش قرار می دهیم، اغلب با قیمت قابل توجهی کمتر از قیمت خرده فروشی پیشنهادی. اما چه اتفاقی برای دستگاه‌هایی می‌افتد که نمی‌توانیم آن‌ها را بازسازی و دوباره بفروشیم؟

به روز رسانی گوشی

استخراج مواد با ارزش

اگر تعمیر یک دستگاه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست، باید به درستی بازیافت شود و همچنان در اجزای جداگانه ارزش داشته باشد. وقتی صحبت از استخراج مواد با ارزش و قابل بازیافت داخل گوشی می شود، این کار باید توسط یک شرکت بازیافت گوشی حرفه ای انجام شود که می داند چگونه دستگاه را با خیال راحت از هم جدا کند.

تلفن های همراه حاوی مقادیر کمی از فلزات گرانبها و نیمه قیمتی مانند پلاتین، طلا، نقره، مس و نیکل هستند. در صورت بازیابی از دستگاه های از کار افتاده، این فلزات را می توان ذوب کرده و دوباره مورد استفاده قرار داد. اکثر فلزات بی نهایت قابل بازیافت هستند، بنابراین کاملا منطقی است که به جای استفاده از فلز جدید، آنها را از گوشی های قدیمی حذف کنید.

تمامی پلاستیک ها و شیشه های قابل بازیافت موجود در دستگاه نیز در صورت امکان حذف و بازیافت خواهند شد.

کار با مواد خطرناک

تلفن های همراه حاوی آثاری از مواد خطرناک از جمله جیوه، سرب و کادمیوم هستند. مدارها و ریزتراشه ها همچنین می توانند حاوی سرب و آرسنیک باشند که در صورت مصرف زیاد برای موجودات زنده سمی هستند.

اگر یک تلفن قدیمی را در سطل زباله معمولی خود بیندازید و تلفن به محل دفن زباله ختم شود، این خطر واقعی وجود دارد که مواد سمی داخل دستگاه به بیرون نشت کرده و منبع آب یا خاک محلی شما را آلوده کند. این می تواند اثرات جدی بر اکوسیستم های محلی داشته باشد و باید از آن اجتناب شود.

همه این مواد غذایی زمانی که به طور ایمن در داخل گوشی شما قرار می گیرند، تهدید کمی برای شما ایجاد می کنند، اما هنگامی که شروع به جداسازی دستگاه، در معرض دید قرار دادن اجزا و دور انداختن آنها می کنید، برای محیط زیست خطرناک می شوند و باید با احتیاط از آنها استفاده کرد. به همین دلیل است که بازیافت صحیح تلفن های همراه قدیمی توسط متخصصان برای اطمینان از دفع صحیح قطعات خطرناک بسیار مهم است.

تخته های مدار

زمان آن فرا رسیده است که مواد بازیافتی به فروش برسند یا بازیافت شوند

هنگامی که قطعات با ارزش دستگاه های قدیمی از بین رفتند و اجزای خطرناک به درستی دور ریخته شدند، وقت آن است که مواد مختلف بازیافت شده را برای شخصی ارسال کنید که بتواند از آنها به خوبی استفاده کند. حتی ممکن است از قطعات تلفن همراه قدیمی شما برای کمک به تعمیر دستگاه دیگری قبل از فروش مجدد استفاده کنیم.

فلزی که از یک گوشی خارج می شود ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما وقتی در نظر بگیرید که ما در Mazuma Mobile ماهانه 20000 دستگاه دریافت می کنیم، 5٪ از آنهایی که نمی توانیم به خانه بیاوریم هنوز معادل 1000 تلفن در ماه است که می توان آنها را جدا کرد. و از قطعات با ارزش و قابل بازیافت پاک شود. این مقدار زیادی از زباله های الکترونیکی است که از محل های دفن زباله منحرف می شوند!

بازیافت موبایل مازوما موبایل

Mazuma Mobile تلفن های همراه قدیمی شما را بازیافت و دوباره استفاده می کند

در Mazuma، ما اطمینان می‌دهیم که تلفن‌های قدیمی ناخواسته شما به دوست‌دار محیط‌زیست‌ترین راه ممکن بازیافت می‌شوند یا زندگی جدیدی برای دیگران به وجود می‌آورند تا از آنها استفاده کند. Mazuma از شیوه‌های بازیافت پایدار پیروی می‌کند و عمر تلفن‌های قدیمی را افزایش می‌دهد تا شخص دیگری بتواند تلفنی کارآمد را با قیمتی مقرون به صرفه در بریتانیا یا در یک کشور در حال توسعه تهیه کند.

ما در Mazuma Mobile اطمینان حاصل می کنیم که هیچ تلفن همراه بازیافتی به سطل زباله نمی رود یا در محل های دفن زباله قرار نمی گیرد که سموم مضر موجود در باتری های تلفن می توانند محیط را آلوده کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید تفاوتی ایجاد کنید و همزمان مقداری درآمد کسب کنید، دستگاه خود را به Mazuma Mobile بفروشید و بقیه امور را به ما بسپارید.