منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا نباید وسایل الکترونیکی قدیمی خود را دور بیندازید؟

چرا نباید وسایل الکترونیکی قدیمی خود را دور بیندازید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا نباید وسایل الکترونیکی قدیمی خود را دور بیندازید؟

تمام وسایل الکترونیکی در نهایت به پایان عمر خود می رسند. چه یک کنسول بازی، تبلت یا تلفن همراه باشد، زمانی فرا می رسد که دیگر برای صاحبش مفید نیست. زباله های الکتریکی که به عنوان زباله های الکترونیکی نیز شناخته می شوند، سال ها مشکل ساز بوده اند، اما با افزایش محبوبیت فناوری، این مشکل نیز افزایش یافته است. ما قبلاً بررسی کرده بودیم که چرا بازیافت تلفن های قدیمی برای کره زمین مفید است، اما واقعاً چه تعداد از آنها بازیافت می شوند؟ همچنین، با سایر موارد فنی که ممکن است دیگر نخواهید چه کاری می توانید انجام دهید؟ ما به آن و موارد دیگر کاوش می کنیم.

تولید جهانی زباله الکترونیکی به طور متوسط ​​50 میلیون تن در سال است. اگر به تمام تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها، رایانه‌ها و فناوری‌های شخصی که در طول سال‌ها از آن استفاده کرده‌اید فکر کنید، این مقدار می‌تواند مقدار قابل توجهی باشد. حال در نظر بگیرید که در مقیاس جهانی، با جمعیت 7.97 میلیارد نفر، حتی اگر هر فرد تنها 4 مورد از هر یک را در طول عمر خود دور بیندازد، حدود 95 میلیارد دستگاه به سمت دفن زباله می رود.

این بدون در نظر گرفتن تعداد دفعات ارتقاء سایر فناوری‌ها از جمله تلویزیون‌ها است. سپس دنیای شرکت‌ها قرار دارد که به طور مرتب دستگاه‌ها و فناوری‌های جدید را هر سال نصب می‌کنند. پس بزرگی این مشکل قابل درک نیست!

آسیب هایی که زباله های الکتریکی به محیط زیست وارد می کند

گزارش شده است که از کل این زباله های الکترونیکی، تنها 13 درصد به طور متوسط ​​بازیافت می شوند و 43.5 میلیارد تن در سراسر جهان تجزیه می شوند. اگرچه استفاده از این دستگاه‌ها در حالت روزمره بی‌خطر است، اما پس از دور ریختن و تجزیه طبیعی، سموم را در خاک آزاد می‌کنند. این فرآیند می تواند برای نسل های زیادی اثرات مخربی بر اکوسیستم ها داشته باشد و مواد شیمیایی هوا، خاک، آب و به نوبه خود سلامت جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

چرا نباید وسایل الکترونیکی قدیمی خود را دور بیندازید؟

بسیاری از دستگاه های الکترونیکی از باتری های لیتیومی استفاده می کنند که بسیار آلوده کننده هستند. علاوه بر این، به دلیل ساختار این دستگاه ها، به راحتی قابل اشتعال هستند که می تواند باعث آتش سوزی در محل دفن زباله و انتشار بخارات سمی در هوا شود. همانطور که مشکل رشد می کند، تأثیری که منجر به مشکل ساز شدن آب تمیز و خاک رشد غذا می شود، افزایش می یابد.

دنیای فناوری چگونه با این موضوع برخورد می کند؟

همانطور که جهان به دنبال راه حل هایی برای کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی است، ما شاهد تصمیم گیری آگاهانه مصرف کنندگان در مورد خرید و دور انداختن فناوری قدیمی هستیم. حتی تولیدکنندگان نیز با طرح‌های بازیافتی که پولی برای محصولات خود ارائه می‌کنند و از مواد بازیافتی در دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند، با این مشکل مقابله می‌کنند.

دولت‌ها قوانینی را وضع کرده‌اند که ارسال زباله‌های الکترونیکی را به شرکت‌های نوظهور محدود می‌کند و بیشتر شرکت‌های فناوری بزرگ، خدمات بازیافتی را برای دفع درست وسایل قدیمی ارائه می‌دهند.

با این حال، مهم‌ترین رشد در شرکت‌هایی مانند Mazuma Mobile است که با این فرض ایجاد شده‌اند که ما فقط دستگاه‌های قدیمی را می‌گیریم و آنها را بازیافت می‌کنیم و به آنها جان تازه‌ای می‌دهیم. یا آنها را خراب می کنیم و از قطعاتی که هنوز کار می کنند دوباره استفاده می کنیم، یا اگر در شرایط عالی هستند به آنها پولیش خوبی می دهیم و معمولاً به خوبی فرسوده می شوند. بیشتر اوقات حتی نمی توانید بگویید که دوستش داشته اند. در بسیاری از صفحات پشتیبانی و اطلاعات ما بیاموزید وقتی گوشی خود را با Mazuma بازیافت می کنید و مزایایی که ارائه می دهد چه می شود.

جایگزین هایی برای سطل زباله فن آوری قدیمی

همه ما با دستگاه های خود به این مرحله می رسیم. یا آخرین مدل را می خواهیم یا دستگاه دیگر قابل اجرا نیست. به هر دلیلی که دیگر فناوری قدیمی خود را نمی خواهید، جایگزین های زیادی برای دور انداختن آن برای جلوگیری از دفن زباله های دائمی در حال رشد وجود دارد.

دستگاه خود را بدهید – فرض کنید یک کنسول بازی قدیمی دارید که به دلیل ارتقاء به یک دستگاه مدرن تر، دیگر به آن نیاز ندارید. در این صورت، آیا می‌تواند یکی از اعضای خانواده جوان‌تر باشد که بتواند از یک کنسول پرتاب بهره مند شود؟ با انجام این کار، می توانید از آلوده کردن محیط Xbox، PlayStation یا Nintendo قدیمی خود جلوگیری کنید و در عین حال شادی را برای شخص دیگری به ارمغان بیاورید (و ممکن است برای تولد آینده در هزینه شما صرفه جویی کند).

دستگاه خود را به خیریه اهدا کنید – بسیاری از موسسات خیریه به دنبال فناوری قدیمی هستند تا به خانواده های در حال مبارزه کمک کنند. آنها با امثال تلفن های همراه به یک راه نجات برای افراد آسیب پذیر تبدیل می شوند. از طرف دیگر، فروش آن‌ها می‌تواند برای تامین منابع مالی حیاتی برای اهدافشان پول جمع کند. فقط با 60 پوند، دستگاه شما می تواند خرید یک هفته ای را برای افراد نیازمند فراهم کند.

چرا نباید وسایل الکترونیکی قدیمی خود را دور بیندازید؟

دستگاه های خود را بفروشید – با توجه به شرکت‌های زیادی که پیشنهاد می‌دهند لوازم خانگی شما را ببرند و آنها را دوباره بفروشند یا در دستگاه‌های جدید بازیافت کنند، دلیلی برای دور انداختن فناوری قدیمی شما وجود ندارد. حتی اگر بخواهید به صورت خصوصی بفروشید، به طور فعال از اتلاف زباله الکترونیکی جلوگیری می کنید و می توانید برای فناوری قدیمی خود پول نقد دریافت کنید.

استفاده از مراکز بازیافت – هر مقام محلی چندین مرکز بازیافت دارد که می توانید وسایل خراب خود مانند تلویزیون را در آنجا ببرید و آنها را به درستی دور بیندازید. حتی می توانید باتری های خالی را به بسیاری از سوپرمارکت های محلی ببرید تا آنها را برای بازیافت مناسب بفرستند و از آلوده شدن محل های دفن زباله جلوگیری کنند.

مزایای بازیافت گوشی و تبلت با Mazuma Mobile

ما می دانیم که فرصت های زیادی برای فروش تلفن های همراه و فناوری شما وجود دارد. شما می توانید آنها را در بازارها و حراج های آنلاین بفروشید یا آنها را به یک دوست یا خانواده بفروشید، اما چقدر طول می کشد؟ چه مدت با دستگاه های قدیمی خود در آنجا نشسته اید تا خریدار مناسبی را پیدا کنید تا پولی را که انتظار دارید از تلفن یا رایانه لوحی خود به دست آورید به شما بدهد؟ سپس دردسر سازماندهی تجمع و رسیدن به آنجا وجود دارد. به علاوه هر هزینه پستی که متحمل می شود.

بنابراین، اگر به این فکر می‌کنید که «آیا وقت آن رسیده است که دستگاه من را بفروشم؟»، با فرآیند سریع و آسان ما، دریابید که چقدر می‌تواند ارزش داشته باشد. حتی اگر دستگاه شما خراب باشد، باز هم می توانید هنگام معامله در فناوری خود، قیمت مناسبی دریافت کنید. می توانید به نجات سیاره کمک کنید، پول نقد اضافی به دست آورید و فضایی را در کشوها و کمدهای آشغال خود بازیابی کنید.

همچنین اگر هنوز مطمئن نیستید، صفحات مشاوره مفید زیادی داریم. با این حال، ما مطمئن هستیم که شما یک مشتری خوشحال خواهید بود، همانطور که بسیاری دیگر با نظرات عالی خود در مورد خدمات برنده جایزه ما شهادت می دهند.