منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه یک صفحه را در وردپرس کپی کنیم (3 روش آسان)

چگونه یک صفحه را در وردپرس کپی کنیم (3 روش آسان)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه یک صفحه را در وردپرس کپی کنیم (3 روش آسان)

همانطور که همه می دانیم وردپرس ابزار قدرتمندی است که به کاربران اجازه می دهد وب سایت ایجاد کنند. شما می توانید مقاله ایجاد کنید (بهتر به عنوان وبلاگ یا پست وبلاگ شناخته می شود)، اسناد را آپلود کنید، تصاویر را مدیریت کنید و موارد دیگر. چیزی که به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی شروع شد، در طول سال ها به سیستم مدیریت محتوا (CMS) انتخابی برای بیش از یک سوم اینترنت تبدیل شده است.

با این حال، در میان بسیاری از ویژگی‌های وردپرس (مانند ویرایش کامل سایت)، نمی‌توانید فوراً یک پست یا صفحه را کپی کنید. به نظر یک نقص جزئی است، اما مشکلی نیست که خودمان نتوانیم آن را برطرف کنیم. در این مقاله به سه روش ساده برای کپی کردن یک صفحه در وردپرس می پردازیم.

دلایل صفحه تکراری

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یک صفحه یا پست وردپرس را کپی کنید. یک مثال ممکن است این باشد که شما یک صفحه فرود بسیار جالب برای محصول جدیدی که در حال راه اندازی هستید ساخته اید. با این حال، ممکن است بخواهید برخی از تبلیغات فیس بوک را که برای تبلیغ این محصول اجرا می کنید، آزمایش A/B انجام دهید. بر خلاف انجام مجدد تمام کارهای سخت خود، می توانید به سادگی صفحه مذکور را کپی کنید، برخی تنظیمات جزئی را انجام دهید و زمان طراحی خود را تا حد امکان کاهش دهید.

دلیل دیگر برای کپی کردن یک صفحه، کمک به فرآیند طراحی است. اگر یک سایت واقعا بزرگ دارید، ممکن است لازم باشد چند صفحه را کپی کنید تا محتوای اضافی برای سایر اعضای تیم خود اضافه کنید. اگر مجبور هستید هر صفحه را چندین بار بازسازی کنید، می توانید روند طراحی را کاهش دهید، که می تواند باعث از دست دادن ضرب الاجل شود. ناگفته نماند که ممکن است برخی از هم تیمی های خود را کمی ناراحت کنید. به این ترتیب، داشتن یک راه سریع و آسان برای کپی کردن صفحات چیزی است که می تواند در زندگی روزمره شما در حین کار بر روی وب سایت وردپرس شما مفید باشد. این یکی از دلایلی است که ما ویژگی Divi Cloud را به Divi اضافه کردیم. با استفاده از آن، می توانید هر طرح بندی صفحه و موارد دیگر را برای سرعت بخشیدن به روند طراحی ذخیره کنید.

مراقب محتوای تکراری باشید

کپی کردن یک صفحه در وردپرس همیشه باید وسیله ای برای رسیدن به هدف باشد. شما نمی خواهید دو صفحه با محتوای یکسان به صورت زنده در سایت خود داشته باشید. این عمل بدی است و تاثیر منفی بر سئو خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای قطعی ما برای محتوای تکراری و سئو را بررسی کنید.

چگونه یک صفحه وردپرس را کپی کنیم (گام به گام)

اکنون که می دانیم چرا شخصی می خواهد یک صفحه را کپی کند، بیایید به سه روش مختلف که می توانید یک صفحه را در آخرین پروژه وردپرس خود کپی کنید نگاهی بیندازیم.

1. یک صفحه را با استفاده از افزونه وردپرس کپی کنید

تعدادی افزونه وردپرس وجود دارد که می توان از آنها برای کپی کردن صفحات وردپرس استفاده کرد. همیشه قبل از نصب افزونه در وب سایت وردپرس خود، به خاطر داشته باشید که به دنبال چه ویژگی هایی هستید و همچنین رتبه بندی و بررسی های یک افزونه را در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن همه این موارد، برای این آموزش از نسخه رایگان افزونه Page Duplicate استفاده خواهیم کرد.

برای نصب افزونه مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در منوی سمت چپ، روی افزونه ها کلیک کنیدو سپس روی افزودن جدید کلیک کنید
 2. در کادر جستجویی که در گوشه سمت راست بالای صفحه ظاهر می شود، یک صفحه تکراری وارد کنید
 3. به دنبال افزونه صفحه تکراری باشید و سپس روی Install Now کلیک کنید

مراحل کپی کردن یک صفحه در وردپرس با استفاده از یک افزونه

پس از نصب و فعال سازی افزونه، بخش صفحات وب سایت خود را باز کنید. برای پیمایش در آنجا، روی Pages کلیک کنید و سپس روی همه صفحات کلیک کنید از منوی سمت چپ اکنون متوجه خواهید شد که وقتی ماوس را روی نام صفحه می‌برید، یک آیتم منوی اضافی با عنوان اضافه شده است اینو کپی کن.

با استفاده از دکمه جدید افزوده شده

هنگامی که برای کپی کردن صفحه خود آماده شدید، فقط کلیک کنید اینو کپی کن پیوند زیر فهرست صفحه ای که می خواهید کپی کنید. این است!

سپس می توانید صفحه تکراری جدید را در صورت نیاز ویرایش کنید. فراموش نکنید که پیوند ثابت صفحه جدید را ویرایش کنید. از آنجایی که این یک تکراری است، URL پیوند ثابت نیز کپی می شود، بنابراین حتما آن را مطابق با محتوای جدید خود ویرایش کنید.

به یاد داشته باشید که پس از کپی کردن یک صفحه، پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید!

بهتر است از تنظیمات افزونه Page Duplicate دیدن کنید تا مطمئن شوید که همانطور که شما نیاز دارید کار می کند.

افزونه صفحه تکراری - صفحه تنظیمات

گزینه ها به شما امکان می دهند کنترل کنید که چگونه می خواهید صفحات تکراری شوند و کجا می خواهید پیوند به صفحه تکراری ظاهر شود.

2. یک صفحه وردپرس را با Divi کپی کنید

برای کاربران Divi، می توانید به راحتی صفحات (یا قالب ها) را در وردپرس کپی کنید. هنگامی که از Divi Builder استفاده می کنید، یک گزینه داخلی برای کپی کردن (یا شبیه سازی) صفحات موجود وردپرس هر بار که یک صفحه جدید ایجاد می کنید دارید.

با استفاده از Divi Builder یک صفحه موجود را کلون کنید

برای کپی کردن یک صفحه وردپرس در Divi، به سادگی روی استفاده از Divi Builder هنگام ویرایش یک صفحه جدید کلیک کنید.

چگونه یک صفحه را در وردپرس کپی کنیم (3 روش آسان)

هنگامی که برای استفاده از Divi Builder برای ویرایش یک صفحه کلیک می کنید، یک پنجره پاپ آپ را مشاهده می کنید که سه گزینه برای نحوه ادامه صفحه جدید در اختیار شما قرار می دهد. گزینه مورد نظر ما سومین و آخرین گزینه، Clone Existing Page است.

یک صفحه وردپرس را با استفاده از بازشو صفحه جدید Divi کپی کنید

پس از انتخاب گزینه کلون کردن یک صفحه موجود، تمام صفحات موجود در سایت خود را مشاهده خواهید کرد که می توانید آنها را برای کلون کردن انتخاب کنید.

یک صفحه تکراری در کتابخانه Divi انتخاب کنید

فقط صفحه را از لیست انتخاب کنید و صفحه تکراری و آماده برای ویرایش خواهد شد. شما نیازی به تغییر پیوند ثابت خود ندارید زیرا از یک صفحه کاملاً جدید کار می کنید.

استفاده از Divi Layouts

یکی از ویژگی های عالی Divi سهولت در افزودن، ایجاد و مدیریت طرح بندی صفحه است. صفحه آرایی شامل کل طراحی و محتوای صفحه است. Divi با بیش از هزار طرح بندی صفحه از پیش ساخته شده ارائه می شود تا به طراحی و محتوای صفحه شما یک شروع جهشی بدهد. همچنین می توانید طرح بندی های صفحه سفارشی خود را برای استفاده های بعدی در کتابخانه Divi خود ذخیره کنید. یا می توانید آنها را در Divi Cloud خود ذخیره کنید و عناصر ابری را در یک مکان تکرار کنید. این فرآیند تکثیر صفحات را به سطح جدیدی می برد!

3. یک صفحه وردپرس را به صورت دستی کپی کنید: کپی و جایگذاری کنید

برای کپی کردن یک صفحه وردپرس به صورت دستی، می توانید به سادگی وارد صفحه خود شوید و محتوا را در آن کپی کنید. سپس محتوا را در صفحه ای که به تازگی ایجاد شده است قرار دهید.

کپی و چسباندن محتوا همچنین به شما امکان می دهد محتوای یک صفحه وردپرس را کپی کنید

در اینجا نحوه انجام آن آمده است. اولین، به همه صفحات بروید.

به همه صفحات بروید

هنگامی که لیست صفحات خود را تهیه کردید، در ادامه این اتفاق می افتد:

 1. از لیست صفحات، ماوس را روی صفحه نگه دارید که می خواهید ویرایش کنید
 2. سپس، ویرایش را انتخاب کنید در زیر صفحه ای که می خواهید کپی کنید

همه صفحات را ویرایش کنید

پس از ورود به ویرایشگر صفحه، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. بعدی، تمام مطالب را برجسته کنید در حوزه محتوای اصلی
 2. از ماوس برای حرکت به محتوای برجسته شده استفاده کنید و کلیک راست. سپس، کپی را انتخاب کنید از منوی سیستم شما
 3. به بالای صفحه، روی آیکون وردپرس کلیک کنید. این شما را به صفحه همه صفحات باز می گرداند.

روی Copy کلیک راست کرده و به صفحه All Pages بازگردید

اکنون باید با کلیک روی دکمه افزودن جدید از این صفحه، صفحه جدید خود را ایجاد کنید.

یک صفحه جدید اضافه کنید

هنگامی که یک صفحه جدید و خالی در مقابل خود دارید، با استفاده از ماوس خود، راست کلیک کنید، سپس روی Paste کلیک کنید. با این کار محتوای صفحه قبلی به این صفحه جدید می‌آید. هر گونه ویرایش لازم را که باید انجام دهید انجام دهید و سپس از کادر انتشار در سمت راست بالای صفحه روی انتشار کلیک کنید.

نکته: اگر از کد خاصی در صفحه استفاده کرده اید، ایده آل است که به ویرایشگر برگه متن/HTML بروید تا مطمئن شوید که کد استفاده شده در صفحه را علاوه بر محتوای نوشته شده کپی می کنید.

در نتیجه

اگرچه وردپرس راه حل آماده ای برای صفحات تکراری ندارد، اما چیزی دور از ذهن نیست. با ابزارهای مفیدی مانند Duplicate Page Plugin و Divi Builder، پلاگین ها و شاید حتی کمی کد اینجا و آنجا، می توانید سرعت فرآیند خود را افزایش دهید، محتوا را سریعتر ایجاد کنید و صفحات را به راحتی در نصب وردپرس خود کپی کنید.

آیا روش مورد علاقه ای برای کپی کردن صفحات در وردپرس دارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!