منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 6G چیست و چه زمانی می توانیم منتظر آن باشیم؟

6G چیست و چه زمانی می توانیم منتظر آن باشیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
6G چیست و چه زمانی می توانیم منتظر آن باشیم؟

5G در 12 ماه گذشته و بیشتر از آن برای سازندگان تلفن همراه یک نقطه فروش بزرگ بوده است. چند سال پیش، این موضوع با ترس از برج‌های 5G که بر سلامتی تأثیر بگذارد، سر و صدای زیادی در کشور ایجاد کرد. با این حال، پس از افشای سریع این شایعات، دریافت یک تلفن 5G به یک نقطه فروش کلیدی برای دستگاه های جدید تبدیل شده است.

با این حال، چیزی که هنوز به عنوان یک آیتم جدید برای گوشی های هوشمند به نظر می رسد، کم کم به اخبار قدیمی تبدیل می شود و توسعه 6G در سرفصل اخبار قرار می گیرد. به‌عنوان یک مرکز بازیافت تلفن، ما مشتاقیم در مورد پیشرفت‌های جدید بیاموزیم، بنابراین به ما بپیوندید تا ببینیم 6G چیست، چه چیزی را باید انتظار داشت و چه زمانی باید خرید و فروش تلفن همراه را برای ارتقا به دستگاهی با بیشترین موبایل جدید در نظر بگیرید. ارتباط.

“G” دقیقا به چه معنی است؟

به نظر می رسد 5G تمام آن چیزی است که شرکت های تلفن همراه در حال حاضر در مورد آن صحبت می کنند. با این حال، بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند به طور کامل نمی دانند که این به چه معناست فراتر از ارائه اتصالات سریعتر. در اصل، 5G فقط 5 استهفتم نسل شبکه های تلفن همراه، جایی که “G” از آن می آید. اولین شبکه تلفن همراه برای ارائه خدمات اولیه تماس صوتی طراحی شد و در سال 1979 توسط شرکت تلفن و تلگراف نیپوم معرفی شد.

6G چیست و چه زمانی می توانیم منتظر آن باشیم؟

قبل از معرفی این شبکه از دکل های تلفن رادیویی استفاده می شد و قبل از آن اپراتورهای تلفن شما را با استفاده از سوئیچ متصل می کردند. با این حال، با افزایش تقاضا برای شبکه های تلفن همراه با تلفن های همراه، آنها مجبور بودند دکل های خود را داشته باشند. از آن زمان تاکنون یکسری تحولات صورت گرفته است.

رشد شبکه های تلفن همراه

2G در سال 1991 معرفی شد و از یک اتصال شبکه دیجیتال استفاده می کرد که به تلفن های همراه امکان ارسال پیام متنی را می داد و قابلیت بهتری برای اتصالات بیشتر فراهم می کرد. با این حال، مهم‌ترین پیشرفت در شبکه‌های تلفن همراه با معرفی 3G در سال 2001 بود. این امکان انتقال داده‌های بسیار سریع‌تر، کیفیت صدای واضح‌تر و اتصال آسان‌تر به اینترنت را فراهم کرد. اگرچه اینترنت از طریق 2G در دسترس بود، اما به دلیل سرعت و قابلیت های آن محدود بود. برای کسانی که قبل از هزاره به دنیا آمده اند، ممکن است وحشت ناشی از زدن دکمه اینترنت و شارژ شدن را به خاطر بیاورند. این به سرعت با 3G ناپدید شد. 3rd تولید مش اتصالات روانتر و دسترسی سریعتر را ارائه می دهد.

از زمان معرفی 3G، شبکه های تلفن همراه برای اتصال مردم در سراسر جهان سریعتر و بهتر شده اند. 4G محتوای ویدیویی و خدمات بازی با وضوح بالاتر را ارائه می دهد و سرعت اینترنت حتی سریع تری را ارائه می دهد. از سال 2021، شبکه مخابراتی استاندارد برای 58 درصد بازار باقی مانده است. با این حال، با افزایش 5G، انتظار می رود که این میزان در چهار سال آینده به میزان قابل توجهی کاهش یابد. 5G سرعت اینترنت را برای فعال کردن محتوای ویدیویی یکپارچه افزایش می دهد، اتصالات ضعیف را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد و تماس های قطع شده را کاهش می دهد.

بنابراین، 6G. چه زمانی باید منتظر آن باشیم؟

اکنون که مروری مختصر از شبکه‌های تلفن همراه و آنچه هر نسل به مصرف‌کنندگان ارائه کرده است را به شما ارائه کردیم، می‌توانیم به بررسی 6G و زمانی که می‌توانیم انتظارش را داشته باشیم، بپردازیم. همانطور که می دانیم، 5G هنوز نسبتا جدید است. اولین راه اندازی در سال 2019 توسط شبکه EE انجام شد که از آن زمان تاکنون راه را برای شبکه های دیگر هموار کرده است. با این حال، از آنجایی که برخی از حوزه‌ها هنوز با فناوری جدید سازگار نیستند، 6G تا توسعه و عرضه برای کاربران گوشی‌های هوشمند فاصله زیادی دارد.

6G چیست و چه زمانی می توانیم منتظر آن باشیم؟

در حالی که بسیاری از شبکه‌های تلفن همراه هنوز در حال گسترش 5G خود هستند، 6G در حال حاضر توسط پروژه‌های خصوصی و دولتی در سراسر جهان ایجاد شده است. دولت ها به سمت این حرکت می کنند که اولین کسانی باشند که شبکه توزیع تجاری را توسعه دهند. چین قبلاً ماهواره 6G خود را به فضا پرتاب کرده است و سامسونگ و نوکیا در کره جنوبی و اروپا پیشتاز هستند. توسعه 6G بریتانیا در حال حاضر در مرکز نوآوری 6G در دانشگاه ساری در حال انجام است.

با این حال، هر یک از این پروژه های در حال انجام هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند، بدون هیچ جدول زمانی مورد انتظار رسمی اعلام شده. تنها پروژه ای که در مورد در دسترس بودن حدس می زند سامسونگ است، که معتقد است ممکن است در اوایل سال 2028 باشد، اما به طور کلی انتظار نمی رود که 6G تا سال 2040 به طور کامل عرضه شود. این بدان معناست که هنوز نیازی به نگرانی در مورد کنار گذاشتن تلفن 5G خود نیست. .

6G بیش از 5G چه چیزی را ارائه می دهد؟

از آنجایی که این فناوری هنوز در روزهای اولیه خود است، نمی توان گفت دقیقاً چه چیزی از 6 انتظار می رودهفتم تولید شبکه های تلفن همراه با این حال، پیشرفت ثابت در بین نسل‌ها سرعت است. می توان فرض کرد که 6G سرعت بسیار بالاتری نسبت به قابلیت های چشمگیر 5G ارائه می دهد. توالی دیگر گسترش قابلیت انتقال داده است. با هر بهبود شبکه، توانایی انتقال حجم بیشتری از داده ها افزایش می یابد. با توجه به اینکه 5G بار دیگر پیشرفت قابل توجهی را در این زمینه ارائه کرده است، 6G به طور بالقوه می تواند برخی از رویاهای علمی تخیلی را زنده کند.

برای مثال، اگرچه 5G در حال حاضر بهینه‌سازی هوش مصنوعی را ارائه می‌کند، پیش‌بینی می‌کنیم که 6G این را بیشتر گسترش می‌دهد و انسان‌سازی بیشتری را برای خودسازی ایجاد می‌کند. این باعث می شود که خطوط بین واقعیت و دنیای دیجیتال محو شود. به عنوان مثال، به جای جلسات زوم، می تواند ارتباط چهره به چهره با واقعیت مجازی را ارائه دهد، بسیار واقعی تر از آنچه در حال حاضر موجود است.

6G چیست و چه زمانی می توانیم منتظر آن باشیم؟

با این حال، مهم ترین انتظار از 6G امکان دسترسی آسان تر به مناطق دور افتاده است. کشتی‌های موجود در دریا اتصالات در دسترس‌تری خواهند داشت، بنابراین اگر در سرتاسر جهان سفر می‌کنید، می‌توانید ماجراجویی خود را به صورت آنلاین حتی در دورافتاده‌ترین مناطق به اشتراک بگذارید. البته، در حال حاضر، بیشتر اینها حدس و گمان برای آینده است، اما یک چیز مسلم است: این فناوری در چند سال آینده از نظر قابلیت های شبکه تلفن همراه بهتر و پیشرفته تر خواهد شد.

آیا باید به 5G ارتقا دهم یا تا 6G صبر کنم؟

ما می دانیم که تغییر تلفن هوشمند شما می تواند دردسرساز باشد، و برای برخی، جذابیت تعویض هر بار که یک دستگاه جدید بیرون می آید وجود ندارد. با این حال، اگر هنوز تلفن قدیمی خود را که به هیچ چیز گذشته 3G اهمیتی نمی دهد، چسبیده اید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تغییر دهید. برای ایجاد راه برای این شبکه های جدید، بسیاری از ارائه دهندگان دکل های 3G خود را خاموش می کنند. بریتانیا تا سال 2025 ضرب الاجلی دارد تا تمام شبکه های 3G را خاموش کند. EE تأیید کرده است که در سال 2023 3G را قطع خواهد کرد و Vodaphone در حال حاضر آن را در مکان های مختلف خاموش کرده است.

هر چند نگران نباشید. اکثر تلفن های همراه تولید شده پس از سال 2010 دارای قابلیت 4G هستند. با این حال، اولین گوشی با قابلیت‌های 5G تا سال 2019 عرضه نشد. این بدان معناست که اگر اخیراً در چهار سال گذشته گوشی خریداری نکرده باشید، ممکن است سرعت و کیفیت فوق‌العاده 5G را که می‌تواند تماس‌های شما را ارائه دهد، از دست بدهید. ویدئو و سایر مطالب با استفاده از خدمات خرید و فروش تلفن همراه ما، می‌توانید آیفون یا سایر گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود را معامله کنید و پول نقد دریافت کنید تا به شما در ارتقاء دستگاه جدیدتر کمک کند. چرا به نحوه عملکرد آن نگاهی نمی اندازیم و امروز برای تلفن 4G قدیمی خود قیمتی دریافت نمی کنید تا به شما کمک کند قدمی به سوی آینده 5G بردارید؟