منو سایت

A Mazuma Round-up 2022: پرفروش ترین گوشی های سال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
A Mazuma Round-up 2022: پرفروش ترین گوشی های سال

بالاخره رسید – پایان سال. این زمانی است که حتی بدخلق ترین افراد شروع به زمزمه کردن سرودهای بی پایان کریسمس می کند و همه شروع می کنند به انتظار نوید یک سال جدید. این زمان امید است. ما امیدواریم که حداقل تا پایان ژانویه با تصمیمات سال نو خود را پشت سر بگذاریم. در اینجا امیدواریم که فجایع جشن کریسمس برای مدت طولانی فراموش شده و سال 2023 پر از پیشرفت ها در طول چند سال گذشته باشد.

سال 2022 سال عجیبی بود، از سرانجام خداحافظی تا محدودیت های همه گیر، درب همیشه گردان شماره 10 داونینگ استریت و البته ویرانی بسیاری از مشکلاتی که جهان را فرا گرفته بود. با این حال، ما در مازوما هنوز به پایان درگیری ها و سالی بهتر برای بسیاری امیدواریم.

گوشی‌های هوشمند نقش بزرگی در ارائه این به‌روزرسانی‌ها ایفا کرده‌اند، به طوری که ۹۲ درصد از بزرگسالان بریتانیایی گوشی هوشمند دارند و ۹۵ درصد از دارندگان گوشی‌های هوشمند به طور روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین، از آنجایی که اکثر مصرف کنندگان هر دو سال یک بار یک گوشی جدید می خرند، برای دستگاه های قدیمی آنها چه اتفاقی می افتد؟ خوب، اینجاست که وارد می شویم! بنابراین، برای شادی بخشیدن و پایان دادن به سال، ما بررسی خود را از تمام تلفن هایی که در 12 ماه گذشته دریافت کرده ایم ارائه می کنیم تا ببینیم کدام یک از محبوب ترین معاملات در سال 2022 بوده اند!

کدام آیفون در سال 2022 بیشترین شارژ را دارد؟

در سال 2022، 19 منتشر شدهفتم نسل گوشی های اپل از جمله آیفون 14، آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرو مکس و آیفون 14 پلاس. هر یک از این گوشی‌ها ارتقای قابل توجهی را ارائه می‌دهند، به طوری که وزن آیفون 14 بسیار سبک‌تر از آیفون 13 است و در عین حال فضای ذخیره‌سازی بسیار بیشتری نسبت به مدل قبلی خود ارائه می‌دهد. علاوه بر این، آیفون 14 پرو مکس با ارائه آپدیت تراشه پردازشی، پاسخگویی سریعتر و حتی ویژگی های بهتری را نسبت به آیفون 13 پرو مکس ارائه کرد و البته به عنوان گوشی کاملاً پیشرفته در زمان خود تبلیغ شد.

صفحه نمایش گوشی

متأسفانه، با هر عرضه آیفون، به نظر می رسد نسلی از آیفون ها از رد شدن رنج می برند. امسال شاهد مبادلات بسیار زیاد آیفون 11 بودیم. از آنجایی که آیفون 11 در سال 2019 عرضه شد، حدس می زنیم که این ممکن است به این دلیل باشد که بسیاری از کاربران به پایان قرارداد خود رسیده اند، بنابراین آنها به دنبال ارتقاء به آیفون 14 جدید براق. ما بیش از 25000 آیفون 11 دریافت کرده‌ایم که در بسیاری از بازسازی‌هایی که ما انجام داده‌ایم کمک کرده و از انتقال بیش از 4850 کیلوگرم زباله الکترونیکی به محل‌های دفن زباله در سراسر کشور جلوگیری کرده است!

کدام گوشی سامسونگ را بیشتر دیدیم؟

سال‌هاست که سامسونگ یکی از اصلی‌ترین محصولات صنعت تلفن همراه بوده است. این شرکت به عنوان محبوب ترین شرکت تلفن در سطح جهان بر بازار تسلط دارد و امسال 31 دستگاه قابل توجه در طیف تلفن های با مشخصات بالا و ارزان قیمت را برای ما به ارمغان آورده است. این شامل مدل هایی مانند Galaxy S22، Galaxy S22 Ultra، Galaxy S21 Plus و بسیاری دیگر می شود. Samsung Galaxy S22 Ultra ظاهر بسیار مربع‌تری نسبت به Samsung Galaxy S21 Ultra به همراه تراشه سیستم ارتقا یافته و شارژ سریع‌تر ارائه می‌دهد. این دستگاه توسط اکثر کاربران به عنوان یک دستگاه شگفت انگیز رتبه بندی شده است و یکی از بهترین گوشی های اندرویدی موجود در بازار را ارائه می دهد.

کاور گوشی

با این حال، وقتی صحبت از خداحافظی به میان می آید، بیشترین گوشی های سامسونگ که دیده ایم مربوط به گلکسی اس 10 بوده است. ما بیش از 6000 گلکسی اس 10 در سال 2022 دریافت کردیم که برابر است با صرفه جویی 942 کیلوگرمی زباله های الکترونیکی ناشی از آسیب رساندن به سیاره زمین. اگرچه ما اذعان می کنیم که به اندازه آیفون 11 که از زباله ها نجات داده ایم چشمگیر نیست، هنوز فکر می کنیم که این کار به خوبی انجام شده است، به خصوص زمانی که گلکسی اس 10 هنوز یک دستگاه معقول است که حتی زمانی که تقریباً سه سال از آن می گذرد، استفاده عالی را ارائه می دهد. بنابراین، اگرچه گلکسی اس 10 یک گوشی شگفت‌انگیز است، گلکسی اس 21 با پیشرفت‌های شگفت‌انگیز از آن دستگاه پیشی گرفته است و ما انتظار داریم که کاربران فقط به فکر ارتقا باشند.

چه دستگاه های دیگری را بیشتر دیدیم؟

امسال تعداد افرادی که مایل به استفاده از خدمات تلفن همراه ما هستند افزایش یافته است. ما مطمئن نیستیم که آیا هدف این است که پایدارتر باشیم و آنها را به طور مسئولانه بازیافت کنیم یا راهی برای بدست آوردن چند سکه اضافی پیدا کنیم. در هر صورت، ما خوشحالیم که به شما کمک می کنیم، و در سال 2022، بیش از 210000 معامله تلفنی را مشاهده کرده ایم. از این میان، سه نفر برتر، به غیر از آیفون 11، عبارت بودند از؛

  • آیفون XR – بیش از 13000، صرفه جویی در بیش از 2500 کیلوگرم زباله الکترونیکی
  • آیفون 8 – بیش از 10000، صرفه جویی در بیش از 1480 کیلوگرم زباله الکترونیکی
  • آیفون 12 – بیش از 8500، صرفه جویی در بیش از 1394 کیلوگرم زباله الکترونیکی

با همه این جایگزینی تلفن های همراه، ما تقریباً 36 تن تلفن را از ماندن در محل های دفن زباله و ایجاد تأثیر مخرب بر زیستگاه های طبیعی و محیط زیست نجات داده ایم.

ساعت برای گوشی

ما همچنین شاهد مقدار قابل توجهی از فناوری در فرآیند بازیافت تلفن هایمان بوده ایم. از میان تمام فناوری‌های هوشمندی که دریافت کردیم، بیشتر آن‌ها از سرویس تجارت اپل واچ بودند. ما بیش از 6000 ساعت بازیافتی و بازسازی شده را دیدیم که هدایایی و اقلام دست دوم بسیار خوبی ساختند.

اهمیت بازیافت فناوری شما

ما به عنوان یک کشور سالانه مسئول 1.45 میلیون تن زباله الکترونیکی هستیم. این شامل تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و هر چیز دیگری که حاوی اجزای الکتریکی باشد، می‌شود که اگر خراب شوند، می‌توانند سموم را به محیط نشت کنند. این سموم اغلب می توانند وارد رودخانه ها و دیگر منابع آبی شوند و در نهایت بخشی از زنجیره غذایی شوند. به همین دلیل، ضروری است که وقتی تلفن شما به پایان روز خود می رسد، راهی برای دفع آن پیدا کنید – نه در سطل زباله.

بازیافت گوشی

به دلایل زیادی نباید وسایل الکترونیکی قدیمی خود را دور بیندازید، و استفاده از خدمات بازیافت تلفن مانند ما حتی می تواند در هزینه دستگاه جدیدتان صرفه جویی کند. بنابراین اگر در کریسمس امسال یک گوشی جدید به شما هدیه داده شده است، چرا تلفن همراه قدیمی خود را با قیمتی عالی به Mazuma نفروشید و آینده ای سبزتر به آن هدیه نمی دهید؟ ما تلفن‌ها را در هر شرایطی می‌پذیریم، بنابراین حتی اگر می‌خواهید گوشی شکسته‌ای را بفروشید، آن را با Mazuma معامله کنید و در ارتقای بعدی خود پول نقد دریافت کنید یا در سال جدید از آن لذت ببرید.